0

Jak wiemy Nokia (a teraz właściwie już Microsoft) do każdej aktualizacji mobilnego systemu Windows Phone dodaje własne rozwiązania i pomysły dostępne tylko dla smartfonów Nokia Lumia. Nie inaczej jest tym razem. Do aktualizacji Windows Phone 8.1 fiński gigant dodał następujące funkcje:

1. Opcja manualnej zmiany jasności ekranu. Do tej pory byliśmy zdani tylko i wyłącznie na czujnik oświetlenia. Świetnie że ta opcja się pojawi, gdyż czujnik nie zawsze jest niezawodny.

2. Miracast z użyciem WiFi. Jest to opcja która pozwoli na wyświetlenie obrazu na ekranie telewizora bądź komputera przez użycie bezprzewodowej sieci WiFi. W Windows Phone 8.1 jest taka opcja jedynie poprzez użycie kabla USB i tylko na ekranie komputera, ponieważ potrzebna jest do tego specjalna aplikacja zainstalowana na komputerze.  Miracast z użyciem WiFi uproszcza wszystko i oszczędza zabawę z instalowaniem oprogramowania. Niestety będzie ona dostępna jedynie dla najnowszych urządzeń, takich jak Nokia Lumia 1520, 930, Icon, 630 i 635. Nie wiem dlaczego tak świetne telefony jak Lumia 920, 925 czy 1020 nie dostaną tej funkcji, a budżetowa 630 będzie ją miała w standardzie. Może chodzi o wypromowanie nowych urządzeń?

3. Motion Data. Jest to rozszerzona funkcjonalność aplikaci Fitnes. Będzie ona dostępna dla tych samych urządzeń co Miracast z użyciem WiFi. Szkoda.

4. Opcja ustawień obrazu zostanie rozszerzona o 3 zdefiniowane profile: żywe, zimne i standardowe. Do tego będą dostępne znane już nam suwaki, odpowiedzialne za ustawiania temperatury kolorów i nasycenia kolorów.

5. Ulepszone algorytmy aparatu dla Lumi 1520, 930 i Icon. Mają one poprawić jakość zdjęć nocnych, ciągły focus, polepszyć jakość filmów wideo, oraz zdjęć w formacie bezstratnym RAW.

6. W equalizerze będziemy mogli ustawić korektor dla głośników, które będą podłączone do smartfona przy pomocy kabla jack 3,5mm.

7. Device Hub. Aplikacja, dzięki której będziemy mogli zobaczyć wszystkie urządzenia podłączone do smartfona.

8. Przy pomocy Lumi 1520, 930, Icon będzie można nagrać wideo w którym audio będzie nagrane w formacie Dolby Digital Plus 5.1.

Jak widzimy lista jest dość obszerna, jednakże w porównaniu do aktualizacji poprzednich, czyli Amber i Black jest dużo mniej nowych funkcjonalności. Pokazuje to, że Windows Phone jest na tyle już rozwiniętym systemem, że coraz mniej funkcji na nim brakuje, a Microsoft może zacząć dopieszczać te już dostępne tak, aby były jeszcze lepsze. Udostępnianie aktualizacji Cyan oficjalnym kanałem OTA ma rozpocząć się (według dość nieoficjalnych, lecz wiarygodnych źródeł) w okolicy połowy lipca. Sam obstawiam początek przyszłego tygodnia.

Źródło: gsmmaniak.pl/wpworld.pl

NVIDIA pracuje nad konsolą do gier opartą o chipset Tegra K1 i Android

Wcześniejszy wpis

Lumia 930 oficjalnie w polskiej sprzedaży

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Windows Phone