1

Właśnie świat oplata wieść o tym, że nVidia pracuje obecnie nad stworzeniem konsoli, która będzie w stanie pociągnąć najbardziej wymagające tytuły gier z PC za sprawą transmitowania ich z pomocą desktopowej karty graficznej. Odnosząc się do BBC News, nowe urządzenie nVidii na pokładzie będzie posiadać Tegrę K1 (czyli swoje najnowsze dziecko), na którym odpalimy wszystkie (kompatybilne) tytuły z platformy Google’a. Gdy połączymy je z grafiką z naszym PC (musi to być odpowiednio potężna jednostka), sprzęt będzie mógł uruchamiać produkcje właśnie z urządzeń biurkowych, dzięki systemowi GeForce Experience instalującym się na PC’tach z odpowiednią kartą/kartami i przesyłać gry do telewizora przez HDMI.

Sprzęt ma posiadać swój własny kontroler, który będzie sprzedawany jako opcjonalne akcesorium, co świadczy o tym, że nie będzie to tak zintegrowane z padem urządzenie jak w przypadku starszego nVidia Shield.

Nie zostały przekazany żadne bardziej szczegółowe informacje, ale jedna z reprezentujących firmę osób przekazała BBC, że pracują nad “świetnym produktem do gier, który zaprezentowany zostanie już wkrótce”.

O ile zapewne każdy by chciał oglądać wymagające gry pokroju Battlefield 4 na urządzeniu przenośnym, to niestety musi być już w posiadaniu odpowiednie silnego zestawu komputerowego z kartą z serii GeForce GTX na czele. Pierwsza konsola firmy spotkała się raczej z średnią euforią (choć pierwsze wrażenie było ogromne), ale tym razem pomysł trochę ewoluował (zapewne bardziej w stronę OUYA, tylko lepiej i z większymi aspiracjami) i być może napędzi na nowo firmę. Mnie pomysł się jak najbardziej podoba, ale jak z realizacją zobaczymy “już wkrótce”.

Źródło: androidcentral.com

Zwiększ bezpieczeństwo swojego konta Google – włącz dwuetapową weryfikację

Wcześniejszy wpis

Co znajdziemy w aktualizacji Cyan?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android