Sony Xperia C3 zaprezentowany jako “najlepszy smartfon do selfie”

Jeszcze jakiś czas temu świat ogarnęła moda na tzw. selfie, a w Polsce upodobała się jako dość wulgarne słowo, więc nie będę przytaczał na łamach portalu. U nas trend ten nie przeszedł, aż tak głośno, aczkolwiek duża część kojarzy na czym on polega. Tym co nie wiedzą, to już śpieszę tłumaczyć: selfie to fotografowanie siebie “z ręki” telefonem komórkowym, a następnie umieszczanie na portalach społecznościowych, by pochwalić się zdjęciem znajomym. Teraz jednak powstał smartfon właśnie do tworzenia własnych selfie.

Nowy smartfon to Sony Xperia C3, który może najbardziej się pochwalić 5-megapikselowym szerokokątnym aparatem przednim z lampą LED, jak i również dedykowaną aplikacją do tworzenia fotek selfie. Obiektyw ma 80º i wraz z aplikacją do fotografowania pozwala na zaawansowaną detekcję scen i uruchamianie trybu automatycznego.

Reszta specyfikacji wygląda nieźle. Do dyspozycji będzie ekran 5,5″ o rozdzielczości 1280×720, wsparcie dla dwóch kart SIM, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon o zegarze wykręconym do 1,2 GHz, 1 GB pamięci operacyjnej, 8 GB pamięci wewnętrznej, którą będzie można poszerzyć do 32 GB, dzięki kartom mikroSD, 8 megapiksela aparat główny, WiFi 802.11 b/g/n, LTE, Bluetooth 4.0, DLNA, bateria o pojemności 2500 mAh (a więc sporo) i Android już w wersji KitKat 4.4.

Urządzenie będzie dostępne w kolorze czarnym, białym i miętowym. Na rynkach światowych ma pojawić się już w przyszłym miesiącu, przy czym Chiny będą pierwszym rynkiem na jakim pojawi się zaprezentowany model, a kolejne wkrótce później. Nie wiadomo czy Polska znalazła się na liście krajów, chociaż szansa jest duża.

Źródło: androidcentral.com

More Stories
BBM dla Androida – nowa beta