0

Wcześniej informowałem Was o Androidzie z literką “L” w nazwie, jako główny i najważniejszy punkt na jaki zapewne wielu z Was czekało, w tym naturalnie ja. Trochę przybliżyłem wszystkim zmiany jakie zostały poczynione i ideę za jaką idzie Google w przyszłość. Mnie zmiany się podobają jak najbardziej, ale należy pamiętać również o innych nowościach jakimi zasypał nas gigant z Mountain View.

Android-Wear-630x352

Android Wear

O ile już wcześniej mieliśmy do czynienia z “ubieralnymi” urządzeniami, chociażby w przypadku Sony (SmartWatch) czy Samsunga (Galaxy Gear), to teraz Google w pełni zaangażował się w tworzenie oprogramowania, które najlepiej będzie współpracować z naszymi zegarkami. Najważniejsze cechy to informowanie na bieżąco co dzieje się na ekranie smartfona, a także głosowe komendy, które mają uprościć obsługę tych urządzeń. Już od teraz dostępne mają być LG G Watch w cenie $229 (ok. 700 zł) i Samsung Gear Live za $199 (ponad 600 zł). W drodze jest również Moto 360, które ma być dostępne w czasie późniejszym. Nic na razie nie wiadomo, kiedy będą dostępne w Polsce.

Android-Auto-630x273

Android Auto

Wymieniony wyżej system ma być kompleksowym oprogramowaniem do samochodów. Naturalnie również będzie to Zielony Robocik, który zostanie odpowiednio przygotowany do działania podczas prowadzenia pojazdów. Ma to być centrum informacyjne, ale i również rozrywkowe z możliwością powiązania go z dowolnym innym urządzeniem działającym na bazie systemu od specjalistów z Mountain View. Tak jak wszędzie do tej pory w produktach Google’a jednym z fundamentalnych ma być obsługa za pomocą głosu, by móc skupić się na rzeczach ważniejszych. Projekt ma poparcie wśród naprawdę sporej ilości producentów aut, a sam system ma pojawić się jeszcze w tym roku i następnym (zapewne na przełomie).

Android-TV-630x297

Android TV

Google nie da o sobie zapomnieć nawet podczas posiedzenia przed telewizorem w salonie. O ile Google TV był projektem nieudanym, tak Android TV ma zrewolucjonizować nasze TV. Oprogramowanie będzie zaprojektowane specjalnie dla dużych ekranów, do obsługi z pilota oraz głosowo. Największy nacisk ma zostać położony na wyszukiwanie. Nie będzie nic stało na przeszkodzie by grać w gry z naszych Gier Google Play. System ma działać bezpośrednio w TV jaki i w set-top-boksach (przystawkach do TV). Obie opcje mają przybyć z kontrolerem do gier, a sam system ma dawać możliwość obsługi za pomocą głosu, innego urządzenia i również zegarka Android Wear. Sony, Sharp, Razer i ASUS zadeklarowały się jako partnerzy, którzy aktualnie pracują nad sprzętami z Android TV.

Google Fit

Fit od Google stanie się jednolitą platformą dla wszystkich naszych informacjach na temat zdrowego życia i danych z przeprowadzonych ćwiczeń, które będą mogły być wymienianie z innymi urządzeniami i przechowywane. Do najważniejszych należeć będą: częstotliwość pracy serca, licznik z krokomierza, statystyki i więcej. Jedyna rzecz, która została pominięta to brak informacji o aplikacji Google Fit, dzięki której z jednego miejsca będziemy mogli uzyskać informacje o wszystkich tych danych.

Android-One

Google One

One ma stać się inicjatywą, która ma umożliwić dostęp do wysokiej jakości urządzeń z Zielonym Ludzikiem po możliwie najniższych cenach na rynkach biedniejszych. Całość ma być formą instrukcji dla producentów sprzętów w tworzeniu dobrych urządzeń po niewielkich kosztach. Wszystko to ma pozwolić na pewien rodzaj kontroli jakości urządzeń na wszystkich rynkach i pozbycia się tych najbardziej nieopłacalnych. Został zaprezentowany smartfon firmy Micromax z ekranem 4,5 cala, wsparciem dla dwóch kart SIM oraz ceną poniżej $100.

I to w zasadzie najważniejsze rzeczy, które oprócz Androida L pojawiły się podczas Google I/O. Pozostaje czekać na realizację wszystkich pomysłów.

Źródło: Google I/O, androidandme.com

Mobilne okazje 27.06.2014

Wcześniejszy wpis

Klawiatura Androida L dla każdego

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android