“Music Pro” – najlepszy odtwarzacz mp3 na Windows Phone 8.1?

Otóż jak wszyscy wiemy Microsoft zaprezentował niedawno nową wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego – Windows Phone 8.1 . Oficjalnie wdrażanie aktualizacji systemem OTA ma nastąpić latem tego roku , dla wszystkich urządzeń pracujących pod kontrolą Windows Phone 8. Nieoficjalnie jest on już dostępny przez program “Preview for Developers”.  W nowej wersji systemu Microsoft dodał wiele ulepszeń, między innymi centrum powiadomień, możliwość ustawienia własnej tapety pod kafelkami, czy oddzielna regulacja głośności dla multimediów i dzwonka. Wiele zmian zaszło również w środku systemu, dając developerom dużo większe możliwości. “Music pro” wykorzystuje wiele z nich, dlatego jest tak dobrą aplikacją

Po uruchomieniu aplikacji naszym oczom ukazuje się bardzo schludne menu, w którym mamy kilka opcji. Możemy przejść do teraz odtwarzanego utworu, skoczyć do biblioteki muzycznej, włączyć jedną z wcześniej zapisanych playlist, przeszukać telefon w poszukiwaniu utworu, zatrzymać muzykę lub przejść do ustawień.

wp_ss_20140620_0003

Lista albumów, playlist, piosenek, artystów czy gatunków wygląda prawie identycznie. Jest prezentowana w formie estetycznej listy z podglądem okładki albumu .

wp_ss_20140620_0004

W ustawieniach znajdziemy niewiele opcji. Możemy włączyć lub wyłączyć żywy kafelek, wybrać czy aplikacja ma być w kolorze wybranego przez nas akcentu , włączyć lub wyłączyć powtarzanie.

wp_ss_20140620_0007

Ekran teraz odtwarzane zawiera najważniejsze  opcję. Możemy zatrzymać muzykę, lub zmienić na inną. Dodatkowo widzimy okładkę albumu, nazwę utworu (w tagach) oraz ocenę. Jedną z nowości w systemie Windows Phone 8.1 jest możliwość przewinięcia utworu do dowolnego momentu przez pasek postępu.

wp_ss_20140620_0005

Kolejną nowością jest zastępowanie aplikacji muzyka. Aplikacja “Music Pro” działa tak samo jakby była systemowym odtwarzaczem. Klikając w nazwę utworu, która pokazuje się podczas kontroli głośności, przenosi nas od razu do aplikacji, a nie jak poprzednio do systemowego odtwarzacza.

wp_ss_20140620_0006

Podsumowując aplikacja bardzo przypadła mi do gustu. Jedyne czego w niej moim zdaniem brakuje to wyszukiwanie muzyki po folderach oraz języka polskiego . Aplikacja działa bardzo szybko i stabilnie. Program kosztuje około 6 zł, co nie wydaje się wygórowaną ceną. Ja jak najbardziej polecam.

More Stories
W świecie pędzącego przemysłu mobilnego – ostatnie 5 lat ze smartfonami