0

Coraz więcej firm wybiera nowoczesne aplikacje mobilne po to, by wspierać swoją efektywność pracy. Dostęp do internetu przez smartfony i tablety daje firmom praktycznie nieograniczone możliwości.

Nowe technologie mogą przynieść firmie wiele korzyści. Jednak nadal nie wszystkie zainteresowane są wdrażaniem nowych technologii, wskazując na związane z tym ryzyko.

Innowatorzy vs. Tradycjonaliści

Ogłoszone przez Symantec badania „State of Mobility 2013”, które objęły 29 krajów i 3236 globalnych korporacji, wyróżniły dwie grupy – innowatorów, którzy chętnie adaptują się do nowych technologii i wykorzystują je w biznesie, a także tradycjonalistów, którzy podchodzą do nich z większym dystansem i zauważają w nich potencjalne ryzyko.

Różni ich motywacja – innowatorzy wdrażają nowe rozwiązania, ponieważ chcą rozwijać swoją firmę – aż 84% z nich wskazało, że to ważne z punktu widzenia biznesu, natomiast tradycjonaliści stawiają na zapotrzebowanie klienta końcowego – około 51% wskazało, że wdrożenia nowych rozwiązań są ważne. Dodatkowo innowatorzy wskazują, że zyski w przypadku nowych technologii mobilnych przewyższają ryzyko, natomiast tradycjonaliści nie zgadzają się z tą opinią.

W grupie innowatorów posiadaczy smartfonów i tabletów było aż o 50% więcej niż wśród tradycjonalistów. To oni kupowali je także częściej dla swoich pracowników. Jednak w związku z rozwojem nowych technologii i używaniem urządzeń mobilnych notowane są także starty – są one częstsze wśród innowatorów niż tradycjonalistów jako 25 do 12. Najczęstszymi stratami są zmniejszona produktywność, koszty finansowe (w tym utrata urządzeń), utrata danych firmy, pracowników lub klientów.

Jakie aplikacje wybierane są najczęściej?

Badanie Symantec „State of Mobility” z 2012 roku wskazało, że wśród najczęściej używanych aplikacji mobilnych znalazły się aplikacje do e-maili, przeglądarki internetowe, aplikacje z kontaktami do klientów i firmy, kalendarze, komunikatory. Około 50% firm używało aplikacji biznesowych, wspierających sprzedaż i CRM, a około 60% aplikacji do zarządzania zadaniami i projektami.

Korzyści z wdrożenia rozwiązań mobilnych

Wśród największych atutów zastosowania rozwiązań mobilnych ankietowani Symantec wskazali na podwyższenie sprawności i efektywności pracy, zminimalizowanie czasu przeznaczonego na wykonanie zadań, zwiększenie produktywności pracowników, poprawę sprzedaży i lepsze relacje z klientami.

Wobec tego mobilne aplikacje dla firm są dużą szansą, chociaż nie są wolne od wad. W większości przypadków mogą jednak korzystnie wpłynąć na ogólną sytuację przedsiębiorstw, poprawiając ich konkurencyjności i zyski.

Modowanie z Nexusem #4 – CyanogenMod – legenda wśród ROMów

Wcześniejszy wpis

O kierunku rozwoju smartfonów, czyli Nexus 5 po dwóch miesiącach użytkowania

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Inne