0

Urządzenia mobilne znacząco przyczyniają się do wzrostu ruchu w Internecie. Coraz częściej sprawdzamy wiadomości, portale społecznościowe, komunikatory w środkach komunikacji miejskiej, nierzadko też nie chce nam się uruchamiać komputera, żeby coś sprawdzić, lub akurat nie mamy do niego dostępu. Z tego właśnie powodu przeglądarka jest obowiązkowym wyposażeniem każdego smartfona i tabletu. Postanowiliśmy zapytać Was, naszych czytelników, jaka jest wasza ulubiona przeglądarka. Przez dwa miesiące na naszej stronie można było głosować w ankiecie, a wyniki prezentują się następująco:

ankiet

Odpowiedź nie jest szczególnie zaskakująca, prym wiedzie Google Chrome. Dlaczego? Może dlatego, że podobnie jak Internet Explorer, jest domyślnie zainstalowany na nowych smartfonach. A może jest to realny wybór użytkowników, chociaż z wczorajszego testu przeglądarek wynika, że konkurencja jest zdecydowanie lepsza. Widać to po drugim miejscu, na którym jest fantastyczny Dolphon Browser.

Z jakich przeglądarek korzystają nasi czytelnicy?

przeglądarki

Statystyki niestety nie wyodrębniają poszczególnych przeglądarek, ale wygląda na to, że część z Was, przeglądająca nasz portal za pomocą urządzenia z Androidem stanowi 8,4% – jest to całkiem przyzwoity wynik. Pierwszeństwo mają jednak przeglądarki na komputerze, wśród których wygrywa Chrome, goni go Firefox, a trochę w tyle pozostaje Internet Explorer. Niektórzy korzystają też z Opery mini, ktoś nawet przegląda nasze artykuły ze swojego smartfona z Symbianem.

Jak wypadamy na tle całej Polski?

stats

W pierwszej czwórce znajdują się przeglądarki przeznaczone dla PC, a gdzieś dalej krąży Apple’owe Safari i zapomniany Maxthon. Jak się odejmie ich udział w rynku, to zostaje 9.6% – tyle właśnie stanowią przeglądarki mobilne w całej Polsce, a trend ten stale rośnie. Wygląda to nawet lepiej, niż udział przeglądarek mobilnych na naszym portalu (8.4%). A Wy jak korzystacie z naszego portalu – mobilnie, czy na PC? Zapraszamy do komentowania i oddawania głosów w kolejnej ankiecie, która wkrótce się pojawi.

Test najpopularniejszych przeglądarek na Androida

Wcześniejszy wpis

Huawei Ascend P7 zaprezentowany oficjalnie

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Ciekawostki