Poznaliśmy pełną specyfikację LG G3

Specyfikacja co prawda nie jest oficjalna, bo sama prezentacja i premiera została zapowiedziana na 27 maja jednak dane pochodzą z wewnętrznego pokazu koreańskiego producenta. Przy okazji również dochodzą nas nowe dane o zmianach w nakładce systemowej.

Przejdźmy jednak do „mięska” czyli samej specyfikacji. Sercem najnowszego flagowca koreańskiego producenta już można rzec standardowo będzie czterordzeniowy układ Qualcomma – Snapdragon 801, jeśli chodzi o jego taktowanie nie podano szczegółów, wspierać go będzie 3 GB pamięci operacyjnej RAM, a także 32 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. LG G3 został wyposażony w ekran o przekątnej 5,5 cala, który będzie pracować z maksymalną rozdzielczością 1440×2560 pikseli. Reszta specyfikacji to raczej standard czyli dwa aparaty przedni 2,1 Mpx, drugi to 13 Mpx, bateria o pojemności 3000 mAh, całość działać będzie pod kontrolą najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem czyli Androidem KitKat.

Pozostałe informacje dotyczą już bardziej samej nakładki systemowej, która ma przejść porządny lifting. W gwoli ścisłości, mam na myśli nakładkę systemową wraz ze specjalnym etui tzw QuickCircle, dzięki któremu za pomocą niewielkiego okręgu bez odblokowywania ekranu mamy dostęp do kilku najważniejszych aplikacji w samym telefonie. Pomysł ciekawy, na ile się sprawdzi w praktyce okaże się gdy sam telefon dotrze do nas do testów.

[embedvideo id=”AVtZAPjOcBI#t=25″ website=”youtube”]

Podsumowując, osobiście jestem nieco rozczarowany specyfikacją LG G3, niemal w 100% jest to kopia pozostałych flagowców czy to HTC czy Samsunga, po cichu mimo wszystko liczyłem na Snapdragona 805. Pozostaje nam czekać jedynie na oficjalna prezentację i cenę samego urządzenia.

Źródło: phandroid.com, androidpolice.com

More Stories
Braki LG Nexusa 4 w magazynach