0

Portal Phone Arena przeprowadził interesującą ankietę-test, w której czytelnicy mieli za zadanie, na podstawie przedstawionych próbek, wybrać telefon wyposażony w najlepszy aparat. W szranki stanęło pięć topowych smartfonów. Dużą zaletą testu było wyeliminowanie wpływu na oceny niechęci bądź też uwielbienia dla konkretnej marki/urządzenia. Nikt z prawie dwóch i pół tysiąca głosujących nie wiedział za jakim telefonem się opowiada.

Ankieta miała też swoje słabe strony. Osąd opierał się tylko na dwóch seriach próbek odpowiadających dwóm sceneriom przedstawionym poniżej.

BlindPTsamples

Jasne światło dnia nie jest trudnym wyzwaniem dla współczesnych matryc światłoczułych. Szkoda że zabrakło ujęć nocnych, zarejestrowanych we wnętrzach, czy też przy użyciu diody doświetlającej.

Zdjęcia na stronie z ankietą miały rozdzielczość 680 x 384 piksele. Co dociekliwsi mieli szansę po kliknięciu w fotkę przenieść się do galerii, gdzie można było dostrzec nieco więcej detali (1280 x 720). Najzacieklejsi tropiciele, po zapisaniu obrazu lokalnie, mieli okazję najbardziej zbliżyć się do oryginałów, dostawali bowiem do dyspozycji całkiem przyzwoite widoczki 2400 x 1350 (ok. 3 megapikseli). Śmiem jednak podejrzewać, że większość zadowoliła się ocenianiem najmniej okazałych próbek. W konsekwencji nie weryfikowali więc szczegółowości zdjęć ani stopnia ich zaszumienia, ważąc jedynie ogólne wrażenia związane z reprodukcją skali tonalnej.

Wyniki ankiety nie do końca pokrywają się z opiniami ekspertów.

BlindPTvotesZdecydowanym zwycięzcą okazał się najnowszy “flagowiec” Samsunga. Na drugim i trzecim miejscu, idąc łeb w łeb, uplasowały się: HTC One M8 i Sony Xperia Z2. Stawkę zamykają z niewiele gorszymi wynikami iPhone 5S i LG G2.

Na wyniki “testu” trzeba spojrzeć z przymrużeniem oka. Cała piątka zawodników, pomimo dzielących ich różnic, reprezentuje wyrównany wysoki poziom, co potwierdza wiele wcześniejszych analiz. Samsungowi należy się jednak uznanie za to, że wyposażając swój smartfon w dobrej klasy aparat nie zapomniał przy okazji zadowolić przeciętnego Kowalskiego, którego przygody z fotografią ograniczają się najczęściej do okazjonalnych pamiątkowych strzałów, podziwianych następnie na ekranie telefonu lub publikowanych na portalach społecznościowych.

Źródło: Phone Arena

Samsung Galaxy S5 Prime – najlepszy jeszcze lepszy?

Wcześniejszy wpis

Modowanie z Nexusem #3 – NexSense, ROM oparty na HTC Sense

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Ciekawostki