0

 

Przegląd ROMów na Nexusa 5 rozpoczniemy najbardziej zaskakującym – wersją z nowego HTC M8 zmodyfikowaną tak, aby działała na najnowszym smartfonie Google. Nazywa się NexSense i jest we wczesnej wersji testowej Alpha. Polecam ten system jedynie jako ciekawostkę – nie nadaje się do codziennej pracy, ponieważ na moment pisania tego artykułu w ROMie nie działa m.in. głośnik, dioda powiadomień czy aparat. Niemniej jednak warto przetestować system chociażby dlatego, żeby dowiedzieć się jakie nowości w swojej nakładce oferuje HTC.

2014-04-27 11.06.41

Interfejs jest bardzo minimalistyczny i stylowy a przy tym działa niesamowicie płynnie. Na początku miałem wrażenie, że nawet płynniej niż oryginalny system, jednak po chwili odkryłem przyczynę, którą były po prostu krócej trwające animacje.

Interesującym obiektem jest Blinkfeed. Jest to dodatkowy ekran, na którym skondensować można najważniejsze informacje z wybranych serwisów z całego świata, w tym od niedawna z kilku polskich. Dodatek przemyślany i wygodny, jednak dla mnie okazał się zbędny.

2014-04-27 11.31.51

HTC znacząco zmodyfikowało systemową galerię, dodając liczne efekty wizualne. Są one naprawdę liczne i bogate, jednak skorzystać mogłem tylko z ich części; reszta wymaga wykonania zdjęcia aparatem DuoCamera, dostępnym w oryginalnym HTC M8.

2014-04-27 12.41.46

W kwestii wydajności nie mam systemowi nic do zarzucenia. 29 tysięcy punktów w Antutu to zadowalający wynik, który umożliwi granie nawet w wymagające tytuły. Jak już wspomniałem, sam system działa bardzo płynnie i w pewnym momencie przestałem rozumieć przeciwników nakładek producenta – okazuje się, że na mocnym sprzęcie dobrze zoptymalizowana nakładka może okazać się lepsza niż czysty Android.

2014-04-27 13.54.18

Jeżeli twórcy NexSense stale będą pracowali nad systemem i umożliwią w nim obsługę dźwięku, kamery i diody powiadomień, ROM ten znajdzie wielu użytkowników, którym spodoba się HTC Sense, bo przyznać trzeba, że wśród nakładek różnych producentów jedną z najlepszych, najładniejszych i najbardziej praktycznych opracowało właśnie HTC.

[alert type=alert-red ]Nie jestem odpowiedzialny za żadne uszkodzone urządzenia w wyniku wykonywania przedstawionych w tym wpisie instrukcji [/alert]

Oficjalny wątek na XDA

 

Instrukcja instalacji:

1. Pobierz system

2. Pobierz plik patch

3. Skopiuj oba pliki na kartę pamięci

4. Uruchom telefon w trybie recovery

5. Wykonaj kopię zapasową obecnego systemu

6. Wykonaj wipe data oraz system

7. Zainstaluj plik z ROMem, a następnie patch. Używaj w instalatorze języka angielskiego.

8. Uruchom telefon ponownie.

Ślepy test “słitfoci”

Wcześniejszy wpis

InternetQ – szybki i tani sposób na budowanie relacji z klientami

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Cykle