0

Marketing zmienia się równie szybko, jak zmieniają się technologie informacyjne. Na początku była orientacja produktowa – przedsiębiorca posiadał produkt, który sprzedawał, a popyt przewyższał podaż, więc o jakości obsługi klienta nie mogło być mowy. Potem nastała orientacja sprzedażowa, kiedy to podaż przewyższyła popyt, a głównym celem producentów stało się sprzedawanie produktów i usług na potęgę. W końcu nastąpiły czasy orientacji marketingowej, która opiera się na poszukiwaniu wiedzy o kliencie oraz danych grupach docelowych, po to, aby lepiej go poznać i dostosowywać oferty do jego potrzeb i zainteresowań.

Dziś nie wystarczy już tylko posiadać dobry produkt i umieć go sprzedawać – należy umiejętnie wychwycić potrzeby grupy docelowej i właśnie do niej go skierować. Pomogą nam w tym narzędzia marketingu mobilnego stworzone przez firmę InternetQ Poland. Pozwalają one na śledzenie poczynań naszego potencjalnego klienta w sieci; również przy pomocy telefonów komórkowych. Dzięki zapoznaniu się z jego preferencjami, można bez trudu dostosować do niego przekaz reklamowy. Działalność tej firmy  opiera się też na reklamach smsowych, które stanowią najtańszą, dla reklamodawcy, formę kontaktu z odbiorcą. Pożyczki, loterie, horoskopy czy gry hazardowe często są prezentowane właśnie w taki sposób.

Wiele firm, którym zależy na utrzymaniu stałego, wysokiego poziomu jakości obsługi, stosuje również tzw. programy lojalnościowe, czyli oferty specjalne dla stałych klientów. Dzięki zintegrowanemu systemowi InternetQ Poland grupę docelową powiadamia się smsami o propozycjach przygotowanych wyłącznie dla nich. Taka postawa utrwala świadomość danej marki w umysłach klientów i sprawia, że produkty lub usługi danej firmy stają się ważną częścią ich życia, bez której nie można się obyć. Właśnie w tym tkwi sedno marketingu.  Wybór najlepszej formy marketingu mobilnego pozwala na pozyskanie nowych grup osób oraz budowanie relacji pomiędzy konsumentem a przedsiębiorstwem, zgodnie z duchem czasu i najszybciej, jak to tylko jest możliwe, ponieważ telefon komórkowy każdy z nas ma pod ręką.

Modowanie z Nexusem #3 – NexSense, ROM oparty na HTC Sense

Wcześniejszy wpis

Poznaliśmy pełną specyfikację LG G3

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy