Samsung Galaxy S5 Prime – najlepszy jeszcze lepszy?

Wymieniony w tytule model kolejnego Samsunga przedstawiany jest jako lepszy następca. Żadnych bardziej sprecyzowanych informacji niestety nie ma możliwości obecnie zdobyć i trzeba liczyć się z tym co wiadomo jest obecnie.

Samsung Galaxy S5 Prime jest ulepszoną wersją obecnego flagowca Samsunga, który całkiem niedawno ujrzał światło dzienne. Ma posiadać lepszy i wydajniejszy czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 805 lub ośmiordzeniowy Samsung Exynos 5430, do tego przy obecnie znanym ekranie Super AMOLED 5,2 cala zwiększono rozdzielczość do 2K, czyli 2560×1440 i pamięć RAM do 3 GB.

galaxy-s5-prime-leak-2

Na szczęście prócz informacji wyciekły również zdjęcia, na których można zauważyć bardzo niewielkie zmiany w wyglądzie urządzenia, względem oryginału. Dziwi jednak fakt, że kolejne Galaxy ma być jeszcze lepsze (i droższe) od obecnego flagowca. Być może model ma lepiej konkurować z aktualnymi smartfonami numer 1 u innych producentów. Część posiadaczy S5 na pewno się zdenerwuje, że jednak nie kupili urządzenia z najwyższej półki, gdyż pojawić się może kolejny król.

Patrząc na ekran znowu widzę tylko zapatrzenie się twórców na liczby, a nie na jakość. Większe upakowanie pikseli przy obecnym poziomie nie daje już nam praktycznie żadnej jakościowej poprawy i korzyści. Przy ekranie Full HD na 5 calach nie jesteśmy w stanie znaleźć jednego punktu, a co dopiero przy 2K i do tego policzyć należy zużycie baterii, które nadal może okazać się zbyt duże. Gdzie jest sens?

Na koniec chciałbym zaznaczyć, że są to domysły i plotki, które nie należy traktować poważnie do pozyskania bardziej szczegółowych i pewnych informacji, choć samo urządzenie wydaje się być jak najbardziej prawdziwe.

Źródło: phandroid.com