Xiaomi prezentuje MiPad – tablet z Tegrą K1

Chińscy producenci coraz mocniej zaczynają wchodzić z buciarami na rynek europejski i światowy. Przede wszystkim dzięki bardzo dobremu stosunkowi ceny do możliwości. Xiaomi po raz kolejny miesza mocno na rynku mobilnych prezentując tablet, który okazuje się w tym momencie najmocniejszym urządzeniem w swojej kategorii.

Xiaomi Mi Pad to tablet na pierwszy rzut oka, który przypomina niezwykle iPada, jednak specyfikacja i reszta elementów każe przyjrzeć się bliżej urządzeniu chińskiego producenta. Sercem tabletu jest najnowszy układ zielonych czyli Nvidia Tegra K1, wspierany przez 2 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 16 lub 64 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Xiaomi MiPad został wyposażony w ekran o przekątnej 7,85 cala, który pracuje maksymalnej rozdzielczości 2048×1536 pikseli. Specyfikację uzupełnia jeszcze bateria o pojemności 6700 mAh oraz dwa aparaty przedni 5 Mpx, drugi tylny 8 Mpx. Na koniec zostawiłem cenę, która jak przystało na chińskie urządzenie jest niezwykle niska, bowiem za wersję wyposażoną z 16 GB pamięci przyjdzie nam zapłacić około 740 zł, natomiast 64 GB już 830 zł. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że po opodatkowaniu cena wzrośnie, ale mimo wszystko szykuje się piekielnie mocny konkurent dla Nexusa (2013).

Na deser zostawiłem wyniki benchmarków najnowszego dziecka chińskiego producenta i te są bardzo dobre, bowiem według AnTuTu Xaomi MiPad osiągnął wynik bliski 40 tysięcy punktów, co plasuje go w ścisłej czołówce tabletów działających pod kontrolą Androida. Jak Wam się podoba najnowsza propozycja od Xiaomi? Czy jeśli byłby ten model w oficjalnej polskiej dystrybucji kupilibyście go?

Źródło: engadget.com

More Stories
Pierwsze zaskakujące wyniki iPhona 4S w Benchmarkach