Dedykowane aplikacje dla posiadaczy samochodów Toyota

4

Toyota nie tylko może pochwalić się z roku na rok coraz wyższą sprzedażą samochodów w Polsce, ale dla swoich klientów ma także aplikacje uprzyjemniające oczekiwanie na wymarzone auto i przydatne w jego eksploatacji.

Dzięki nowoczesnym systemom i aplikacjom przeznaczonym dla kierowców podróżowanie jest jeszcze bardziej wygodne, bezpieczne i ekonomiczne. Za sprawą połączenia systemów pokładowych ze smartfonami można uzyskać jeszcze więcej pomocnych funkcji i narzędzi.

Systemy Toyota Touch

Toyota ma do zaoferowania polskim kierowcom w szczególności system Toyota Touch, który skupiony jest na prezentacji parametrów samochodu w trakcie jazdy – czasu podróży, zużycia paliwa czy zasięgu. Toyota Touch współpracuje także z kamerą cofania oraz radioodtwarzaczem z CD, MP3 oraz pozwala na podłączenie dowolnych urządzeń przenośnych przez Bluetooth. Bardziej rozbudowanym systemem jest Touch & Go, który dodatkowo obejmuje nawigację satelitarną oraz współpracuje z Google Local Search po zintegrowaniu go z kompatybilnym telefonem komórkowym. Dzięki niemu można także sprawdzać prognozę pogody, ceny paliw na stacjach czy korzystać z Facebooka. Trzecia propozycja marki – nowa aplikacja Toyoty Touch&Go Plus – jest uzupełniona o funkcje takie jak syntezator mowy i rozpoznawanie mowy oraz wiele nowych programów.

Aplikacja Moja Toyota

To darmowa aplikacja przeznaczona dla klientów kupujących samochody Toyoty. Dzięki niej można monitorować etapy realizacji zamówienia oraz transport pojazdu, który został kupiony u autoryzowanego dealera marki w Polsce. Dodatkowo ma ona funkcję szukania najbliższych salonów Toyoty, prezentuje aktualne pakiety i ważne telefony. Osobom, które niecierpliwie czekają na swój pojazd, Moja Toyota na pewno przypadnie do gustu.

Aplikacja Szklanka Wody

Szklanka Wody (A Glass of Water) to jednocześnie kampania i aplikacja zaprojektowana przez Toyotę. Jej głównym celem jest ekonomizacja jazdy samochodem. Aplikacja wizualizuje szklankę pełną wody, a zadaniem kierowcy jest tak ostrożna i jednocześnie oszczędna jazda, aby rozlać jak najmniej płynu. To zachęta do bardziej stonowanych manewrów, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa oraz niższą emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Kierowcy mogą korzystać także z licznych innych aplikacji przeznaczonych dla nich, dlatego nawet jako właściciel starszego pojazdu Toyoty bez komputera pokładowego można jeździć wygodniej i bezpieczniej – wystarczy tylko smartfon. Do pobrania jest wiele aplikacji, nawigacji samochodowych, antyradarów, programów pomagających w diagnostyce, śledzeniu cen paliw i analizowaniu zużycia paliwa czy szacowaniu kosztów eksploatacji samochodu.