Acer Aspire Switch 10 bezpośrednim konkurentem Asusa Book T100?

Jakiś czas temu mieliśmy okazję testować Asusa Transformer Book T100, który wypadł bardzo pozytywnie w naszym teście, a tak właściwie przy premierze nie miał bezpośredniej konkurencji (w tej klasie cenowej), dlatego też producenci szybko szykują odpowiedź czego efektem jest Acer Aspire Switch 10.

Już na pierwszy rzut oka oba urządzenia są bardzo podobne szczególnie pod względem specyfikacji. Bowiem Acer Aspire Switch 10 będzie działać pod kontrolą układu Intela – Atom Bay Trail, do tego dochodzi 2 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 32 lub 64 GB pamięci wbudowanej, którą można dodatkowo rozszerzyć poprzez zamontowanie w klawiaturze dysku o pojemności 500 GB. Tablet został wyposażony w ekran o przekątnej 10,1 cala, który pracuje z maksymalną rozdzielczością 1366×768 pikseli. Całość oczywiście działać będzie pod kontrolą Windowsa oznaczonego numerem 8.1.

Chyba największym elementem odróżniającym produkt Acera od Asusa jest nieco podpatrzona technologia od Lenovo, która umożliwia wyginanie naszego urządzenia w wygodny sposób tak by móc pracować w kilku pozycjach, ciekawym rozwiązaniem jest również implementacja magnetycznych zacisków, dzięki czemu konstrukcja powinna być mniej narażona na uszkodzenia mechaniczne. Acer Aspire Switch 10 powinien być dostępny na polskim rynku już w czerwcu w sugerowanej cenie detalicznej ustalonej na poziomie 1699 zł (wersja ta jest z 500 GB dyskiem twardym), natomiast model bez HDD zostanie wydany miesiąc później i przyjdzie nam za niego zapłacić 1549 zł. Osobiście uważam, że bezpośrednia konkurencja wpłynie tylko pozytywnie i wkrótce powinniśmy zobaczyć odpowiedź Asusa.

Źródło: informacja prasowa

More Stories
samsung
Galaxy S9 zauważalnie droższy od poprzednika