1

Aplikacje

1. Nightmode

night

Wcale nierzadkim zjawiskiem jest korzystanie ze smartfona przed snem, kiedy wszystkie lampy i lampki są zgaszone, a jedynym źródłem światła jest ekran komórki, rażący swoim podświetleniem  przyzwyczajone do ciemności oczy. Jeżeli obniżenie jasności ekranu do minimum nie wystarczy, rozwiązaniem będzie aplikacja Nightmode. Zmniejsza ona kolory wyświetlanych pikseli na ciemniejsze, dzięki czemu odbijają one mniej światła.

106_140208103049_1

Google Play

2. Batterylog

batt

Dla mnie jest to jedno z podstawowych narzędzi do testowania baterii w urządzeniach. Poza własnymi odczuciami istotne są też faktyczne dane, które przedstawia nam Batterylog. Aplikacja ta odnotowuje każdą zmianę poziomu baterii o 1%, zapisując przy tym jej napięcie, temperaturę i to, czy urządzenie jest ładowane. Dane można przedstawić w postaci tabelki, grafu oraz wyeksportować do pliku.

battery

Google Play

3. Party Van (4chan browser)

unnamed

4chan.org jest portalem typu imageboard, czyli dużym zbiorem obrazków i dyskusji o nich. Można tu znaleźć wiele ciekawych wątków (również niektóre bardzo nietypowe), jak chociażby tapety w bardzo wysokiej rozdzielczości (dla osób z wieloma monitorami na raz). Jakiś czas temu 4chan doczekał się funkcjonalnej i wygodnej w użyciu aplikacji mobilnej.

4chan

Google Play Windows Store (0,99$)

Gry

1. Daddy was a thief

mzl.fycfivaq

Daddy was a thief to polska gra, w której wcielamy się w złodzieja, zbieramy monety i niszczymy wnętrze oraz podłogę/sufit piętra, żeby dostać się poziom niżej. Gra ma bardzo przyjemną grafikę, zwłaszcza animacje wybuchów, jednak jest średnio zoptymalizowana i na słabszych urządzeniach nie działa płynnie.

Daddy-Was-a-Thief-Gameplay-1

Google Play AppStore

2. Cogs

6376004_1388399514

Dla tych, którzy lubią wyzwania i zagadki logiczne, idealna jest gra Cogs. Spośród wielu trójwymiarowych poziomów znajdują się bardzo ciekawe układanki, a znalezienie rozwiązania wcale nie jest proste.

1332665821_cogs-android-2

Google Play AppStore

3. Castle Defense

castle

Castle defense to klasyczny przykład gier z kategorii “Obrona wieży”. Posiada sporo poziomów, rodzajów wieżyczek do postawienia i przeciwników. W pewnym momencie rozgrywka robi się trudna i niestety ciężko przejść kolejne etapy bez wykupywania ulepszeń.

castle_defense4-iphone_android-avrmagazine

Google Play AppStore

Mobilne okazje 18.04.2014

Wcześniejszy wpis

Nowy pupil Google?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Aplikacje