2

Qualcomm właśnie dziś ogłosił, że jego rodzina Snapdragonów 800 (więc najwyższa półka) się rozrasta o kolejne dwa modele 808 i 810, które będą już procesorami kolejnej generacji opartych na 64-bitach. Firma skupiła się na tym by dostarczyć jeszcze lepszą wydajność względem tego co jest obecnie na rynku. Największymi usprawnieniami jest wcześniej zawarte już 64-bity i 6 kategoria LTE.

Wymienione wyżej modele raczej nie ujrzymy wcześniej niż po 2015, ale ciekawe jest to nad czym firma obecnie pracuje. Kategoria 6 w LTE będzie bazować na dostępności tej technologii u rodzimych operatorów, a same rdzenie nie będą już bazować jak do tej pory na własnym Kraicie, ale już na ARM Cortex. Oba procesory będą oferować wparcie dla wyświetlania w Ultra HD (lub inaczej 4K), a czuwać nad całością ma moduł graficzny Adreno 430.

Snapdragon 810 będzie połączeniem czterech rdzeni ARM Cortex-A57 i Cortex-A53, w celu lepszego oszczędzania energii. Za to drugi Snapdragon 808 będzie działał w parze z dwoma rdzeniami ARM Cortex-A57 i czterema Cortex-A53. Oba procesory będą w obrocie dopiero w pierwszym kwartale 2015.

Jak widać szykuje się powoli ekspansja nowej architektury na obecnie panujące standardy. Miło jest słyszeć, że producent wywalił swe najsilniejsze działa, aby zaproponować nam możliwie najlepsze rozwiązania, nawet jeśli wiązało się to z pewnymi kompromisami (zrezygnowano z własnego Kraita na rzecz ARM Cortex). Zapewne taki ruch był wymagany, aby w żaden sposób się nie ograniczać. Oby tylko ta zapowiedź rozruszała pozostałych producentów, bo im większa konkurencja tym lepszy wybór dla nas – konsumentów.

Źródło: androidcentral.com

W 2017 roku naładujemy smartfona w mniej niż minutę!

Wcześniejszy wpis

Galaxy Ace Style

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy