Android 4.4.3. przyniesie obsługę zewnętrznych programów w aplikacji kamery

Jak na razie niewiele smartfonów czy tabletów działa pod kontrolą najnowszej wersji Androida KitKat 4.4, a już teraz Google przygotowuje kolejną jej odsłonę oznaczoną numerem 4.4.3. Początkowe przecieki mówiły o tym, iż amerykański gigant z Mountain View planuje jedynie łatać błędy znalezione we wcześniejszych wersjach oprogramowania, jednak nie do końca była to prawda, bowiem najnowsze informacje mówią o modyfikacji aplikacji kamery.

Zmian będzie całkiem sporo, pierwsze co użytkownicy zauważą to całkowity odświeżony interfejs. Jednak to jedynie wierzchołek góry lodowej, wśród zmian znajdzie również poprawa podglądu dzięki czemu zniknie problem z przekłamaniami, pojawi się również inteligentne rozmycie tła podczas tworzenia zdjęć portretowych, poprawie ulegnie również jakość zdjęć robionych przy użyciu panoramy 360 oraz czterokierunkowej. Jednak moim zdaniem największe pole do popisu ewentualnym twórcom oprogramowania da, to iż amerykański gigant otworzy aplikację kamery na zewnętrzne dodatki. Co ważne nie tylko posiadacze najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem będą mogli cieszyć się nową aplikacją kamery, bowiem Google również udostępni ją w Google Play, dzięki czemu niemal każdy będzie mógł ją testować bez względu na to czy posiada KitKata czy Jelly Bean.

Jak się Wam podobają zmiany zaserwowane przez amerykańskiego giganta z Mountain View? Moim zdaniem wszystko idzie w bardzo dobrym kierunku i w końcu możemy doczekać się naprawdę dopracowanej aplikacji, która zaspokoi potrzeby fotograficzne nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Źródło: engadget.com

More Stories
oppo
Nowe modele Oppo na horyzoncie