Od dziś Aero2 wymaga wpisywania kodu Captcha

Firma BDI, oferująca bezpłatny dostęp do internetu od dawna boryka się z przeciążeniem swojej sieci. Przypomnijmy – Aero2 to sieć, do której kartę SIM dostajemy po wpłaceniu 27 (20 klaucji + 7 za przesyłkę) złotych na adres podany w instrukcji. Sieć ta umożliwia nam korzystanie z Internetu z maksymalną prędkością 512 kb/s, co w zupełności wystarczy na czatowanie ze znajomymi przez GG czy sprawdzenie aktualności na ulubionych portalach, jednak pobieranie plików większych niż kilka MB, czy oglądanie kotów na YouTube okaże się bardzo uciążliwe. Nie tylko z powodu zabójczej prędkości pół megabajta, czyli ponad 20 razy mniej niż domowy internet przeciętnego Kowalskiego, ale też przez fakt, że sieć automatycznie co godzinę resetuje połączenie, przez co trzeba się połączyć na nowo.

Użytkownicy darmowej sieci znaleźli na to sposób – po prostu korzystają z takiego oprogramowania, które wznawia połączenie po każdym rozłączeniu. Wielu z nich nie musiało nawet kiwnąć palcem, bo większość urządzeń, w tym wszystkie smartfony i tablety automatycznie próbują się połączyć od razu po resecie. Skutkuje to przeciążeniem sieci, na co spółka dostarczająca darmowy Internet musiała znaleźć rozwiązanie. I znalazła.

Po otwarciu przeglądarki podczas korzystania z sieci aero2 zostałem natychmiast przekierowany do stronki (widoczna na pierwszym screenie), na której należy wpisać kod Captcha (zniekształcony tekst na obrazku), żeby udowodnić, że jestem człowiekiem i uzyskać dostęp do Internetu. Przez pierwszy tydzień Captchę będzie trzeba wpisywać od czasu do czasu, aż po tym czasie stanie się do standardem co każde 60 minut. Szczególne powody do zmartwień mają ci, którzy stale pobierali dane przez tak wolne łącze, niemiłosiernie je zapychając. Wiele osób używało aero2 do niedużych zastosowań, na przykład przy domowej stacji meteorologicznej w celu regularnego przesyłania niewielkich danych online do późniejszej analizy. Teraz Aero2 wykorzystywane będzie już tylko przez tych, którzy faktycznie potrzebują dostępu do internetu.

More Stories
Ipad
iPad 9.7 „Pro nowość z wyświetlaczem True-Tone