Jak Google i inni z branży mobilnej bawili się w tym roku 1 kwietnia?

Wspominaliśmy już, jak Google bawiło się w zeszłych latach, tym razem przyszedł czas na tegoroczny Prima aprilis, do którego  wyszukiwarkowy gigant również doskonale się przygotował. Kreatywnością wykazali się też inni – co dokładnie zaprezentowali?

1) Kawa do domu na życzenie

Wiecie, że Google opracowało technologię ultra-szybkiego przesyłania kawy do domowego zacisza? Ten kofeinowy napój (notabene walczący z piwem o pierwsze miejsce a piramidzie ludzkich potrzeb) wymaga małego, podłączanego do gniazdka urządzenia i węża biegnącego w ścianie. Dystrybutor można dowolnie konfigurować, a jego najciekawszą funkcją jest rozpoznawanie rodzaju kawy idealnej w danym momencie dla spragnionego. Chętnych do pierwszych testów zapraszam tutaj.

[embedvideo id=”U2JBFlW–UU” website=”youtube”]

2) Chromecast dla wiewiórek

Wiewiórki, tak samo jak my, mają swoje ulubione filmy i korzystają ze współczesnych technologii. Dlaczego by więc nie umożliwić im korzystania z naszych zdobyczy cywilizacji? Okazuje się, że Chromecast potrafi tym małym gryzoniom bardzo ułatwić życie.

[embedvideo id=”IpT1787EjbE” website=”youtube”]

3) Złap wszystkie pokemony z mapami Google

Google zorganizowało konkurs, w którym 1 kwietnia można wędrować po świecie i szukać wirtualnych pokemonów (czyli po prostu docierać do miejsc oznaczonych na mapie). Są one rozmieszczone w różnych zakątkach świata i znalezienie ich wszystkich jest praktycznie niemożliwe, jednak ci, którym uda się złapać najwięcej kultowych stworków, dostanie oficjalny tytuł Google Pokemon Master.

[embedvideo id=”4YMD6xELI_k” website=”youtube”]

4) Nokia Lumia 3310 z technologią PureView

Co Wy na to, żeby dostać dawną pancerną Nokię w zupełnie nowym stylu, z Windowsem Phone i świetnym aparatem 41 MPx? Wczoraj Nokia oficjalnie zaprezentowała obiekt marzeń wielu fanów tego producenta. Wyposażono go w bardzo mocne podzespoły i niesamowity ekran, który wyróżnia się z tłumu swoją „nieprostokątnością”. Pełna specyfikacja znajduje się na oficjalnej stronie Nokii.

original

5) Sony opracowało pozyskiwanie energii z jedzenie

W obecnych czasach czas pracy na baterii jest głównym mankamentem urządzeń. Na szczęście Sony znalazło na to sposób, przecież energię można czerpać z pożywienia! Co najlepsze, nie wymaga to żadnych dodatkowych akcesoriów.

[embedvideo id=”GPRYB_PNWlA” website=”youtube”]

6) Samsung Fingers, czyli smartfon w rękawiczkach

Dzięki Samsungowi pojęcie „mów do ręki” traci swój niezbyt miły wydźwięk, ponieważ oznaczałoby to zachęcenie do rozmowy przez nowy fantastyczny smartfon Samsunga, kryjący się w rękawiczce i obsługiwany gestami. Najbardziej imponująca z tego wszystkiego jest specyfikacja wynalazku.

samsung-fingers-header-i-1fef402,910,500,0,0

7) Swiftkey Flow na tradycyjnej klawiaturze

Swiftkey jest jedną z najpopularniejszych klawiatur na system Android. Posiada funkcję Flow, polegającą na pisaniu bez odrywania palców od ekranu. Projektanci pracujący nad tą technologia postanowili zastosować ją również w tradycyjnej klawiaturze i, jak się okazało, wygoda i wzrost wydajności pisania są porażające. Zobaczcie sami:

[embedvideo id=”-QfhTWJIDCM” website=”youtube”]

 

 

More Stories
Google Now otrzymuje integracje z Field Trip