Hellraid: The Escape wkrótce na iOS

Wczorajszy dzień obfitował w całą masę różnej maści przeróżnych zapowiedzi, artykułów zupełnie wyssanych z palca, również twórcy powiązani z mobilnymi technologiami dorzucili do tej zabawy swoje trzy grosze, dlatego też szczególnie ostrożnie podchodziłem do zapowiedzi nowej produkcji Techlandu. Dziś jednak upewniłem się, że nie był primaaprilisowy żart.

Gracze nieco bardziej wtajemniczeni w świat growy zapewne kojarzą tytuł Hellraid, jest to produkcja tworzona przez wrocławskie studio Techland na PC, Playstation 3 oraz Xboxa 360, początkowo miał być to jedynie mod do Dead Island, jednak w czasie produkcji urosła na tyle, że twórcy zdecydowali się na jej osobne wydanie i tak w bieżącym roku ujrzy światło dzienne. Hellraid na duże platformy to gra hack&slash ukazująca rozgrywkę z perspektywy pierwszej osoby.

Widać, że twórcy chcą rozwijać swoją markę i jako substytut pełnoprawnej produkcji już w maju bieżącego roku – dokładnie 15 maja ukaże się Hellraid: The Escape. Pierwszą podstawową różnicą w rozgrywce będzie fakt, że gra mobilna nie będzie typowym slasherem, hack&slashem, lecz przygodową grą akcji, więc prócz niszczenia na swej drodze wszystkich oponentów, również będziemy musieli wytężyć swoje szare komórki, by rozwiązywać proste łamigłówki środowiskowe. Najnowszej produkcji Techlandu naszym protagonistą zostaje postać, która „standardowo” nic nie pamięta i stara się uciec z magicznego więzienia chronionego przez zastępy potworów. Produkcja Hellraid: The Escape tworzona jest dokładnie przez studio Shortbreak należące do Techlandu i w swoim portfolio ma chociażby Heal them All czy Shugar High. Gra zostanie wydana już 15 maja jedynie na iOS (miejmy nadzieję, że w niedługo później również na system sygnowany zielonym robocikiem) w cenie 2,49 euro (około 11 zł). Poniżej pierwszy zwiastun Hellraid: The Escape.

[embedvideo id=”-EKzlcNJVZE” website=”youtube”]

Źródło:  informacja prasowa

More Stories
Xperia Z Ultra – udostępniono pierwsze zrzuty ekranu