Najciekawsze primaaprilisowe żarty w wykonaniu Google

Prima aprilis trwa w najlepsze i choć nie możemy być pewni, czy jakikolwiek opublikowany dzisiaj news jest prawdą, to w tym tekście wszystko jest żartem. Google przez ostatnie lata za każdym razem zaskakiwało swoją kreatywnością i profesjonalnym podejściem do tradycji, jaką są prima aprilisowe żarty.

1) Google Tap

Jeszcze wygodniejszy sposób na porozumiewanie się z innymi. Wystarczy nauczyć się alfabetu Morse’a i za pomocą klawiaturki z dwoma przyciskami można komunikować się ze światem, wykorzystując do tego tylko jedną rękę.

[embedvideo id=”1KhZKNZO8mQ” website=”youtube”]

2) Wielka kolekcja YouTube

Prawda, że zawsze marzyłeś(-aś) o tym, żeby móc oglądać w domowym zaciszu dowolny dostępny na YouTube film? Bez czekania aż się załaduje, niezależnie od dostępności i szybkości internetu, bez przycięć, zawsze w najwyższej dostępnej rozdzielczości? Zamów pełną kolecję filmów do domu!

[embedvideo id=”Y_UmWdcTrrc” website=”youtube”]

3) Multitasking myszy

Mogąc operować na raz tylko jednym kursorem, mamy ograniczone możliwości. Dużo szybciej wykonamy wszystkie czynności, korzystając z dwóch myszy na raz.

[embedvideo id=”UiLSiqyDf4Y” website=”youtube”]

4) Google zamknie YouTube na 10 lat

Wiedzieliście o tym, że serwis YouTube, na który w ciągu sekundy trafia ponad 60 godzin filmów, został stworzony tylko po to, żeby wybrać najlepszy film na świecie? Grupa ekspertów do 2023 roku wyłoni zwycięskie dzieło i uruchomi YouTube’a z tym jedynym filmem.

[embedvideo id=”H542nLTTbu0″ website=”youtube”]

5) Google Nose – Wyszukiwanie po zapachu

Zapach jest jednym ze zmysłów człowieka i jednocześnie jednym ze sposobów, w jakie poznajemy świat. Google doskonale zdaje sobie z tego sprawę i właśnie dlatego przygotowało dla nas dodatkowy sposób na interakcję z wyszukiwarką. Wystarczy przyłożyć nasz laptop/tablet/smartfon do źródła zapachu, a Google powie nam, co to tak pachnie. Gdy chcemy poznać różne zapachy z całego świata, wyszukiwarka prześle nam je do nosa poprzez ultradźwięki.

[embedvideo id=”9-P6jEMtixY” website=”youtube”]

6) Google 8bitowe mapy

Jeżeli chcemy poczuć klimat dawnych pikselowych gier (a klimat mają niesamowity), Google umożliwiło nam to 2 lata temu w przeglądarce. Teraz mapy dostępne są jedynie dla konsoli NES (w Polsce Pegasus).

Google-Maps-8-bit-Quest-5

[embedvideo id=”rznYifPHxDg” website=”youtube”]

Podsumowanie

Nie mam pojęcia co Google przygotowało na dzisiaj, bo internet jest jakoś podejrzanie spokojny, ale jak coś się pojawi, jutro opublikujemy na łamach portalu stosowne podsumowanie tegorocznego 1 kwietnia.

More Stories
Koniec Adobe Flasha na urządzenia mobilne