Znamy oficjalne polskie ceny Nokia X oraz XL

Fiński producent długo „czaił” się z oficjalnym zapowiedzeniem swoich najnowszych urządzeń, a fakt, że nie działają one na mobilnych okienkach, lecz systemie stworzonym przez konkurencję dodatkowo dodaje smaczku całej historii. Jednak po wielu miesiącach nowe modele ujrzały światło dzienne – Nokia X, X+ oraz XL.

Modele zostały po raz pierwszy pokazane już jakiś czasu temu, jednak do tej poru nie znaliśmy oficjalnych kwot, za które przyjdzie nam zakupić urządzenia na polskim rynku. Dzisiaj sytuacja na szczęście się zmieniła i z oficjalnych źródeł wiemy, że na sklepowych półkach Nokia X pojawi się w sugerowanej cenie detalicznej ustalonej na poziomie 499 zł, natomiast za większy model XL trzeba będzie dopłacić dokładnie 200 zł czyli kosztować będzie 699 zł. W zestawieniu zabrakło nieco mocniejszej wersji Nokii X+, która nie została uwzględniona w informacji prasowej i jak na razie nie wiemy czy będzie u nas oficjalnie dystrybuowana. Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich tańszych rozwiązaniach stworzonych przez Finów tak i głównym rynkiem zbytu nowych modeli będzie oferta operatorów i jako pierwszy szlak przeciera dla nowych smartfonów Nokii Play, który właśnie teraz uruchomił przedsprzedaż.

Nokia przygotowując się do wejścia na rynek urządzeń działających pod kontrolą systemu sygnowanego zielonym robocikiem chciał trafić w średnią i tę niższą półkę cenową (zapewne jeśli modele te będą się dobrze sprzedawać otrzymamy flagowca z prawdziwego zdarzenia?), zresztą sama specyfikacja już na to wskazywała.

Źródło: informacja prasowa

More Stories
Poznaliśmy wygląd OnePlus 9 Pro