0

Samsung Galaxy S5 trafi do sprzedaży 11 kwietnia. Chainfire z XDA zaskoczył wszystkich i już go zrootował. Dobrze przeczytaliście – S5 można już zrootować. Telefony Samsunga są bardzo popularne i zwykle w kilka dni, tygodni po premierze pojawiają się pierwsze metody rootowania wraz z pierwszymi custom romami. W przypadku S5 roota uzyskać można przez wgranie ODIN-em specjalnie przygotowanej paczki zawierającej custom recovery oraz SuperSU. Przedstawiona przez Chainfire metoda dotyczy wersji SM-G900F, czyli międzynarodowej. Jeżeli ostrzycie sobie ząbki na nowego Samsunga polecam zapoznać się z kilkoma krótkimi krokami do zrootowania go:

UWAGA – SKORZYSTANIE Z TEJ METODY ROOTA SPOWODUJE NABICIE FLAGI KNOX (być może w przyszłości znajdzie się sposób na jej skasowanie).

  1. Ściągamy paczkę z linka
  2. Odpalamy ODIN-a
  3. Wyłączamy telefon i uruchamiamy w trybie DOWNLOAD trzymając jednocześnie VolDown+Home+Power – jeżeli zostaniecie zapytani czy kontynuować – naciśnijcie YES
  4. Podłączamy telefon do komputera kablem USB
  5. Upewnijcie się, że w ODINIE opcja REPARTITION NIE JEST ZAZNACZONA
  6. W ODIN-ie wybieramy przycisk PDA a następnie wybieramy z dysku ściągniętą uprzednio paczkę.
  7. Klikamy START i czekamy na zakończenie operacji

Telefon uruchomi się ponownie a ODIN wyświetli informację o zakończeniu rootowania.

Jeżeli mimo poprawnego wykonania powyższych kroków nie udaje się wam wejść do custom recovery powtórzcie wszystkie kroki odznaczając opcję “Auto Reboot” w ODIN-ie.

“Zamienił stryjek siekierkę na kijek” – przesiadka z Androida na iOS cz.1

Wcześniejszy wpis

Śmietnisko crowdfundingu – HaloTouch

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Poradniki