5 powodów dla których HTC M8 może osiągnąć sukces

Premiera HTC M8 nie była ogromnym zaskoczeniem – głównie dlatego, że jego wygląd i specyfikację znaliśmy już od dawna z przecieków. Nowy model okazuje się bardzo ciekawym urządzeniem, od wielu lat oczekiwanym przez wszystkich miłośników tajwańskiego producenta. Smartfony HTC chwalone są od wielu lat i podobnie jak w przypadku modelu One, M8 również nas nie zawiódł. Posiada on kilka szczególnych cech, które mogą spowodować, że osiągnie on ogromny sukces i „zmiażdży” konkurencję w postaci m.in. Samsunga:

1. Aparat (a nawet dwa)

Już w przypadku poprzednika HTC ukazało światu inne spojrzenie na obiektywy w smartfonach – zamiast małej soczewki i wielu milionów pikseli, lepiej umieścić w urządzeniu dużą soczewkę z matrycą o rozdzielczości jedynie 4 MPx. Użytkownicy HTC One zauważyli, że większe oko aparatu przełożyło się na lepszą jakość zdjęć w ciemnym oświetleniu.

Tegoroczny flagowiec od HTC znowu pokazał coś, czego nikt się nie spodziewał. Dwa aparaty pojawiały się już kiedyś w smartfonach do robienia zdjęć 3D. W praktyce jednak trzeci wymiar się nie przyjął, ale dwa aparaty mogą się przydać do czegoś innego. Według HTC robienie zdjęcia przez 2 obiektywy jednocześnie pozwoli na dokładniejszą obróbkę obrazu w przyszłości – przełoży się to szczególnie na ustawienie ostrości. Brzmi obiecująco, więc bardzo możliwe, że nowy sposób na zdjęcia może okazać się sukcesem i znajdzie wielu entuzjastów. Z drugiej strony, czy naprawdę tak często odczuwacie potrzebę zmiany ostrości zdjęcia po jego wykonaniu?

2. Design

Ciekawy wygląd i jakość wykonania od zawsze były cechą wyróżniającą HTC na tle konkurencji. O ile uroda smartfona nie musi każdemu przypaść do gustu, to trudno zaprzeczyć, że porządne, szczotkowane aluminium ukrywające wnętrzności flagowca znacznie lepiej chronią go przed pęknięciami, rysami i innymi czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo, mimo całkiem sporych rozmiarów, telefon będzie dobrze leżał w dłoni dzięki jego wygodnemu, klasycznemu kształtowi, a wybrać będzie można jeden spośród trzech kolorów: złoty, srebrny i szary.

3. Podzespoły

O ile 2 GB RAMu nie są rewolucją, to najnowszy procesor Snapdragon 801 wraz z Andreno 320 zapewnią urządzeniu miejsce wśród najwydajniejszych urządzeń na rynku. Całość pracuje pod kontrolą Androida w najnowszej odsłonie 4.4.2 Kitkat, który jest świetnie zoptymalizowany pod kątem wydajności. Mamy więc pewność, że bez względu na to, jak wymagająca będzie gra, którą chcemy uruchomić, obraz będzie płynny, w wysokiej jakości i rozdzielczości nie tylko dzięki układom CPU i GPU, ale też fantastycznemu 5″ ekranowi FullHD, chronionemu przed zarysowaniami przez Gorylowe Szkło w wersji trzeciej.

4. HTC Boomsound

Odkąd HTC rozpoczęło współpracę z Beats Audio, zaczęło szczególnie skupiać się na dźwięku emitowanemu przez swoje urządzenia. Mimo, że z producentem sprzętu muzycznego już się rozstało, dzięki wspólnemu tworzeniu muzykalnych smartfonów HTC wiele się nauczyło, a zdobytą wiedzę cały czas wykorzystuje. Tak jak poprzednik, HTC M8 posiada technologię Boomsound, na którą składają się dwa głośniki stereo znajdujące się po obu stronach smartfona oraz wbudowany wzmacniacz, poprawiający jakość i moc dźwięku. Pozwoli to na lepsze odwzorowanie dźwięków z oglądanych w grupce znajomych filmie (serio, kto wspólnie ze znajomymi ogląda filmy na komórce?) lub pomoże autobusowym DJ-om dotrzeć ze swoją muzyką do większej ilości przymusowych słuchaczy.

5. HTC Sense

Z czego zasłynęło HTC? Odpowiedź jest bardzo prosta – ze swojej pięknej nakładki. Jeszcze za czasów ciężkiego w obsłudze Windows Mobile HTC, które jako jeden z nielicznych producentów sprzętu dla przeciętnych użytkowników tworzył go z oprogramowaniem Microsoftu, rozwinęło nakładkę TouchFlo. W przeciwieństwie do oryginalnego interfejsu było ona świetnie zoptymalizowana pod obsługę palcem, poza tym oferowała mnóstwo dodatków w postaci np. cieszących oko animacji czy pogody. Słynny duży zegar z prognozą między cyframi stał się znakiem rozpoznawczym nakładki, która przerodziła się w HTC Sense, a w HTC M8 dostępna jest już w wersji szóstej. Na tak wydajnym smartfonie będzie ona działała płynnie i nawet fanatykom modyfikacji ciężko będzie się z nią rozstać.

Podsumowanie

HTC M8 może osiągnąć ogromny sukces. Wiele zależy teraz od operatorów, dostępności urządzenia oraz jego ceny. Producent zaprezentował nam fantastyczne urządzenie, a na ile okaże się ono hitem, przekonamy się dopiero za kilka miesięcy.

More Stories
motorola razr
Motorola Razr powróci jako składany smartfon?