0

Producenci telefonów z Androidem nieustannie zbierają cięgi za swoją politykę aktualizacyjną. Samsung nie jest tu wyjątkiem, choć trzeba przyznać że w porównaniu z konkurentami potrafi niejednokrotnie lepiej zadbać o swoich klientów.

Lista urządzeń przewidzianych do przysposobienia Kit-Kata jest całkiem spora. Obejmuje wszystkie odmiany modelu S4 (część z nich już je otrzymała), Note 3, Mega, wszystkie tablety z serii Tab 3, tablety z linii Note oraz kilka mutacji sprzętu stworzonych z myślą o rynku amerykańskim – m. in. lokalną wersję SIII i SIII mini. Bardzo prawdopodobne jest włączenie do drużyny phabletu Note 2. Największe zamieszanie, obfitujące we wzajemnie wykluczające się doniesienia, dotyczy odmian flagowca sprzed dwóch lat – Samsunga Galaxy SIII. Po perypetiach sprzed paru miesięcy, związanych z jego obarczoną błędami aktualizacją do Androida 4.3, wieszczono koniec wsparcia. Później pojawiły się przecieki o podjęciu prac nad czekoladowym batonem dla SIII. Samsung oficjalnie ich nie potwierdził. W bardziej drobiazgowych spekulacjach stawiano tezy, że aktualizacja może dotyczyć tylko wybranych przedstawicieli rodziny, a jest ona dość spora: podstawowy model – i9300 (1 GB RAM), i9300i (1,5 GB RAM), i9305 (2 GB RAM, LTE), i747 (amerykański odpowiednik i9305), SC-06D (wersja japońska z Qualcommem 8960 zamiast Exynosa 4412 i 2 GB RAM), i9308 (wariant chiński z obsługą łączności TD-SCDMA). Najpopularniejszy model – i9300 – miał rzekomo podlegać wykluczeniu ze względu na niedostateczną ilość RAM, choć Kit-Kat został zoptymalizowany pod kątem uboższych konfiguracji sprzętowych, a amerykański SIII mini (1 GB RAM , słabszy procesor) czeka w kolejce na aktualizację.

Jeśli ktoś jest niewystarczająco skołowany, mam kolejną świeżą informację. W sieci upowszechniono zapytanie obywatela Zjednoczonych Emiratów Arabskich skierowane do lokalnego oddziału Samsunga oraz uzyskaną nań odpowiedź.

ZEA-message-gt-i9300-android-4.4

“Galaxy S3 GT-I9300 otrzyma aktualizację do Kit-Kata w ZEA, czy nie? Proszę o odpowiedź”. “Aktualizacja pojawi się pod koniec miesiąca. Dziękujemy za cierpliwość”. Pytanie dotyczyło wybranego kraju ale zarazem ogólnoświatowej wersji telefonu. Zagadka nadal pozostaje więc nierozwiązana, szczególnie że wiarygodność oświadczenia lokalnego przedstawicielstwa Samsunga może budzić wątpliwości.

Niedostatki sprzętowe i9300 to bardzo naciągany argument. Jego aktualizacją do Kit-Kata Samsung zaskarbiłby sobie wdzięczność sporej części kilkudziesięciomilionowej rzeszy posiadaczy, a Google mogłoby się pochwalić znaczącym wzrostem udziału najnowszej wersji systemu w ogólnych statystykach Androida.

Źródła: Ubergizmo, Phone Arena

 

Intel Extreme Masters Katowice 2014

Wcześniejszy wpis

Nokia Lumia 1520

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy