0

Już niebawem, bo na początku kwietnia, Microsoft zaprezentuje najnowszą wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego – Windows Phone 8.1. Szykuje się sporo mniej lub bardziej istotnych zmian. Części z nich możemy być niemalże pewni, inne wciąż pozostają w sferze spekulacji.

Pisaliśmy już wcześniej o wprowadzeniu wzorem konkurencyjnych systemów centrum powiadomień oraz o niewykluczonym wzbogaceniu klawiatury o pisanie przeciągnięciami. Ponadto możemy spodziewać się nowej odsłony przeglądarki internetowej – Internet Explorera 11, asystenta głosowego Cortana, niezależnego regulowania poziomów głośności dla różnych kategorii zdarzeń dźwiękowych i wielu innych usprawnień poszczególnych składników systemu.

Poważnej kosmetyce zostanie poddana również aplikacja obsługująca aparat. Na poniższym filmie nietrudno dostrzec, że Microsoft pełnymi garściami czerpał inspiracje z aplikacji instalowanej wcześniej przez Nokię w Lumiach.

[embedvideo id=”7RHROMMaL1g” website=”youtube”]

Interfejs stał się bardziej przejrzysty – podstawowe, najczęściej używane funkcje są łatwiej osiągalne. Po prawej stronie mamy skróty do trzech trybów pracy kamery: zwykłe zdjęcia, zdjęcia seryjne i film. Po lewej zaś znajduje się grupa skrótów do poszczególnych ustawień. Może być ich maksymalnie pięć i są one w pełni edytowalne, oddzielnie dla trybów foto i wideo.

Zmiany nie przynoszą rewolucji, ale wraz z pozostałymi modyfikacjami obiecywanymi przez wersję 8.1 mają szansę przenieść Windows Phone z etapu młodzieńczego dojrzewania do początków dojrzałości.

Źródło: Unleash The Phones

 

 

Google i gry – gigant kupuje Green Throttle Games

Wcześniejszy wpis

LG G3 z ekranem 2560×1440 pikseli?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Windows Phone