0

Jak zapewne wiele osób zauważyło granie na komórce stało się czymś większym niż tylko weekendowe posiedzenia przed smartfonem lub tabletem. Produkcją tych wszystkich umilaczy czasu są wielkie korporacje, które przestały się skupiać na tworzeniu własnych gier tylko na PC oraz konsole. Teraz dobrym rynkiem zbytu stały się także platformy mobilne, w tym także Android. Google w końcu chciałby mieć w tym swój udział wykupując i wchłaniając w swoje szeregi cały zespół. Czym się ów zespół tak naprawdę zajmuje?

Green Throttle Games to firma, która postanowiła tworzyć kontrolery (pady) za pomocą, których byłaby możliwość podłączenia się do każdego urządzenia z wsparciem dla HID, czyli interfejsu rozpoznającego urządzenia peryferyjne (dżojstiki, mysze, trackballe itp.). Oprócz tego firma również stworzyła aplikację Arena, w której to można zagrać w dowolne gry wspierające ich kontrolery gamingowe, jednak sama platforma kilka miesięcy temu została zamknięta.

Cena tego przedsięwzięcia nie została ujawniona, także żadne plany z nią związane. Są jednak domysły (bardzo prawdopodobne), które mogą tłumaczyć decyzję Google’a. Być może Google zauważył potencjał w tym co miała wprowadzić konsola oparta na Androidzie, czyli OUYA, ale która ciągle boryka się z problemami technicznymi. W tym gigant z Mountain View mógłby bardziej rozwinąć swoje Google TV w formie set-top box, aby umożliwić również swobodne granie na dużym ekranie naszego telewizora. Nexus TV może nie umarło, a odrodzi się jako konsola do gier wraz ze Smart TV. A może zakup przedsiębiorstwa ma spowoduje, że Google nauczy się jak znacznie uprościć tworzenie w pełni kompatybilnych kontrolerów?

Dopóki żadne informacje nie zostaną potwierdzone, lub udostępnione to możemy opierać się na domysłach. Sam jednak uważam, że korporacja idzie w kierunku gier na Androida, a to znaczy że może to przenieść cały system w nowe realia.

Źródło: phandroid.com

Nowe odsłona wściekłych ptaków w drodze – Angry Birds Epic

Wcześniejszy wpis

Ulepszona aplikacja kamery w Windows Phone 8.1

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy