1

Niedawno opisaliśmy krótką historię Flappy Birds, gry, która zniknęła z mobilnych sklepów równie szybko, co zdobyła popularność. Ponieważ jej autor zarabiał na reklamach nawet 50 000 dolarów dziennie, trudno się dziwić, że inni również zainteresowali się taką kwotą, a z powodu braku kreatywności postanowili popularnego hita przerobić. Zabrali się więc do roboty, czego efektem jest ponad 50 pozycji w Google Play nawiązujących do Flappy Birds. Jedne z nich są lepsze, inne kiepskie, reszta wcale nie nadaje się do grania. Poniżej prezentuję te najciekawsze, w tym najdziwniejsze.

Screenshot_2014-02-25-15-56-33

Flappy Craft

Google Play

Pewne studio gier o nazwie Mojang już kilka lat temu postanowiło stworzyć grę bazującą na układaniu wirtualnych klocków w 3D. Dodała do tego potwory oraz zwierzaki i właśnie tak narodziła się bardzo popularna wśród młodzieży gimnazjalnej (ale nierzadko też u starszych) sandboxowa gra Minecraft. Ponieważ ma ona dosyć spore grono fanów, pojawienie się wśród nich programisty, który umiał połączyć ze sobą dwie pasje, nie było niczym zaskakującym. Gra jednak jest dosyć toporna. Latający kurczak wznosi się dosyć wysoko, w dodatku po szybkim dwukrotnym tapnięciu ekranu śmierć jest prawie pewna.

Screenshot_2014-02-25-15-58-47

Flappy Bear

Google Play

W tej grze poruszamy się znanym w internecie misiem zwanym Pedobearem. Fizyka oryginału została zachowana, jednak przez swoje niedźwiedziowe rozmiary główny bohater jest dosyć wysoki i przeciskanie się między rurami nie jest takie proste. Wynik na screenie nie jest mój.

flappy-bear-1-0-s-307x512

Flappy Fish

Google Play

Choć zawsze myślałem, że ryby nie spadają na dno, bo siła wyporu równoważy grawitację, ta gra pokazuje, że jest inaczej. Nieduża rybka przeciska się przez zielone filary, z fizyką zachowaną z oryginalnej gry. Przyjemna grafika sprawia, że Flappy Fish jest całkiem niezłym substytutem wersji z ptakiem.

Screenshot_2014-02-25-16-01-59

Flappy Troll

Google Play

Nie tylko Pedobear jest bohaterem internetu, od dawna nierzadko spotykamy też TrollFace. Specyficzny uśmiech trolla całkiem nieźle wymija rury, jednak spada odrobinę inaczej niż Flappy Birds. Niemniej jednak tytuł ten jest całkiem grywalny.

Screenshot_2014-02-25-16-12-24

Clumsy Bullet

Google Play

Trudno niezauważyć, że oryginalne Flappy Birds mocno nawiązuje grafiką do kultowej gry Mario. Clumsy Bullet nawiązuje do niej jeszcze bardziej i to nie tylko grafiką, ale i dźwiękami. Irytujący pocisk od zawsze uprzykrzał życie, tym razem przeprowadzić go musimy przez filary wykonane z mariowej cegły, podczas gdy mariowa trawa oraz gwieździste mariowe niebo wraz mariowym tłem  czynią rozgrywkę wizualnie ciekawszą. Niestety gra jest trudniejsza od Flappy Birds.

Screenshot_2014-02-25-16-14-13

Flappy Dick

Usunięty z Google Play

Myślę, że nie ma tu zbyt wiele do powiedzenia, screeny ukazują wystarczająco dużo. Dodam, że właśnie ta gra skłoniła mnie do napisania czytanego przez Was artykułu, oraz że główny jej bohater zmienia kolory.

Screenshot_2014-02-25-16-14-45

Flappy Doge

Google Play

Kultowy zeszłoroczny mem z Piesełem nie odszedł jeszcze w niepamięć i ujawnił się w postaci mobilnej wersji. Jak część innych, została stworzona generatorem flappy.me, więc posiada oryginalną fizykę, podmieniono jedynie grafikę i dźwięki. W efekcie z każdym dotknięciem słyszymy psi oddech, a po uderzeniu w rurę mamy “taką śmieść”, ewentualnie przy pobitym rekordzie cieszyć się możemy z “WOW! Tak dużo punktów”.

Screenshot_2014-02-25-16-15-41

Flappy Cat

Google Play

W przeciwieństwie do poprzedników Nyan Cat zdobył sławę w internecie już dawno temu. W tej odsłonie kanapkowy kot zostawiając za sobą tęczę przeciska się przez generatory napięcia (jeżeli można je tak nazwać, niech wypowie się ekspert). Grafika i fizyka nie zachwycają, gdyż tęcza się lekko przycina, a trafić między “generatowy” wcale nie jest łatwo.

Screenshot_2014-02-25-16-16-56Dla ambitnych twórca przygotował też wersję hardcorową, która polega na operowaniu dwoma kotami jednocześnie, dotykając odpowiednich części ekranu.

Screenshot_2014-02-25-16-17-09

Flappy Bieber

Google Play

Po przeczytaniu jednego z komentarzy pod tą grą (“jeżeli grać w to, to tylko z bieberem!”) nie wiedziałem, czy autorka jest wielką fanką tego wokalisty i chce wszędzie móc go oglądać, czy może uwielbia rozbijać jego twarz o ściany. Po upewnieniu się, że w tle nie leci jego muzyczka zainstalowałem grę i uruchomiłem. Głowa Biebera lata dalej niż ptak we Flappy birds, lecz grywalność jest wysoka i w miarę przyjemna. Polecam zarówno fanom, jak i antyfanom Biebera.

Screenshot_2014-02-25-16-19-41

Flappy pig

Google Play

Tak, to te latające świnie o których mowa w niektórych bajkach. W tej grze latają dosyć wysoko, przez co trudniej odpowiednio trafić między belki. Nie polecam.

Screenshot_2014-02-25-16-20-49

Flappy Potato

Google Play

Ziemniak również jest lubiany jako bywalec internetu, tym razem jednak należy uważać na rury, które tak naprawdę okazują się pułapkami. Po nadzianiu się na taką wypluwa ona warzywo w postaci frytek. Tło na pewno zainspiruje wielu artystów.

Screenshot_2014-02-25-16-23-12

Manta MID 707

Wcześniejszy wpis

Goophone – mistrz CTRL+C -> CTRL+V

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Felietony