0

Z ciekawością przyglądam się jak chiński gigant telekomunikacyjny w staraniach o pozyskanie przychylności konsumentów traktuje z lekkim dystansem bezpardonowy pojedynek na rdzenie, rozdzielczości i megapiksele. Zamiast tego próbuje przyciągać uwagę nieszablonowym wzornictwem lub kładzie nacisk na nietypowe cechy swoich urządzeń. Propozycje przedstawione w Barcelonie wpisują się w ten schemat.

Ascend G6

HUAWEI_Ascend G6 4G

Nowy smartfon Huawei nawiązuje bezpośrednio do wcześniejszego modelu, Ascend P6, dziedzicząc po nim wiele cech wyglądu i specyfikacji technicznej, miejscami lekko odchudzonej, a w niektórych aspektach – poprawionej. Ma nieco mniejszy ekran (4,5 cala QHD zamiast 4,7 cala HD), odrobinę mniejsze gabaryty i masę oraz zredukowaną z 2 do 1 GB pamięć RAM. Nie zmieniły się: pamięć wbudowana (8 GB), bateria (2000 mAh) oraz oba przetworniki obrazu (8 i 5 Mpx). Dodano obsługę energooszczędnego protokołu Bluetooth 4.0. Ascend G6 zyskał nowy procesor. Miejsce układu HiSilicon K3V2 zajął czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 400 (MSM8926) znany z Motoroli Moto G i LG G2 mini. Smartfon pojawi się w dwóch wersjach. Podstawowa powinna trafić na rynek w pierwszym kwartale br. Wersja wzbogacona o moduły LTE i NFC – Ascend G6 4G – zapowiadana jest na kwiecień.

Media pad X1

HUAWEI_MediaPad X1

Huawei, podobnie jak Asus w swoich Fonepadach testuje granice naszej odporności na powiększanie rozmiarów telefonów. Obaj producenci próbują odnaleźć nieco inny punkt zaczepienia w miejscu przecinania się dwóch kategorii urządzeń mobilnych. O ile Fonepady to dość typowe tablety, wzbogacone o możliwość nawiązywania połączeń głosowych, o tyle Huawei pokonuje kolejny próg w dziedzinie powiększania konstrukcji posiadającej cechy charakterystyczne dla smartfona. Wskutek tego Media Pad X1, dzięki wąskim bocznym ramkom oraz stosunkowo niewielkim obszarom nad i pod ekranem, jest w stanie przygarnąć taki sam 7-calowy wyświetlacz w obudowie o znacząco mniejszych gabarytach (183,5 x 103,9 x 7,18 mm zamiast 196,8 x 120 x 10,5 mm u Tajwańczyków) i masie (239 zamiast 340 g). Co ciekawe, pomimo tego chińskim konstruktorom udało się upchnąć we wnętrzu pojemniejszą baterię (5000 zamiast 3950 mAh). Media Pad X1 wyposażono w 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci masowej, gniazdo kart microSD, kamery 13 Mpx (Sony Exmor R) i 5 Mpx, a napędza go układ HiSilicon Kirin 910 (4 rdzenie Cortex-A9 @1,6 GHz, GPU Mali-450 MP4). Wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli wykonany jest w technologii IPS.

Media Pad M1

HUAWEI_MediaPad M1

W nieco większym, 8-calowym urządzeniu, inżynierowie z Chin nie zaryzykowali już poszerzania jego możliwości o funkcje głosowe, tym niemniej zdecydowali się zachować wąskie boczne ramki. Nie jest to często spotykane rozwiązanie w tabletach. Podobnymi wyjątkami od reguły są zbliżone rozmiarami iPad mini i LG G Pad 8.3. Dodatkową unikalną cechą Media Pada M1 są umieszczone z przodu stereofoniczne głośniki, co bardzo upodabnia go do konstrukcji HTC z linii One poddanych solidnemu nadmuchaniu. Nowy tablet Huawei jest wyposażony nieco skromniej od phabletu Media Pad X1, czemu trudno się dziwić, biorąc pod uwagę konieczność rywalizowania ceną z innymi podobnymi konstrukcjami. Sercem urządzenia jest również HiSilicon Kirin 910, który współpracuje z 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci masowej (z możliwością rozszerzenia o dalsze 32 GB). Wyświetlacz IPS ma rozdzielczość 1280 x 800 pikseli, otoczeniu przyglądają się kamery 5 i 1 Mpx, zasilanie zapewnia ogniwo o pojemności 4800 mAh, a całość zamknięto w obudowie o wymiarach 214,4 x 120,7 x 7,9 mm i masie 329 g.

Talk Band B1

HUAWEI_TalkBand B1

Huawei debiutuje na polu wearable devices (czyli inteligentnych urządzeń do noszenia, jakkolwiek nieporadnie brzmi to po polsku) dość sprytną opaską, której podstawowe funkcje z kategorii fitness możemy znaleźć bez trudu w propozycjach konkurencji: zliczanie przebytego dystansu, ilości kroków, spalonych kalorii, czy też czasu i jakości snu. Ale Talk Band B1 ma również pewne unikalne cechy. Zasadniczą część gadżetu można odłączyć od paska, umieścić w uchu i używać jak typowej słuchawki bezprzewodowej. Pomysłowo rozwiązano problem ładowania, ukrywając w jednym z końców paska złącze USB. Opaska komunikuje się z innymi urządzeniami za pośrednictwem interfejsu Bluetooth, ale dla ułatwienia i przyśpieszenia procesu parowania wyposażono ją dodatkowo w moduł NFC. Ponadto potrafi wibrować w sytuacji grożącej zerwaniem łączności przy zbyt dużym dystansie. Talk Band B1 posiada wygięty ekran OLED o rozmiarze 1,4 cala oraz baterię 90 mAh, wytrzymującą do 6 dni pracy i ładującą się do pełna w 2 godziny. Całość waży 26 g, natomiast część będąca słuchawką – jedynie 9,4 g. Różnokolorowe paski są wykonane z hipoalergicznego, odpornego na pot i promieniowanie UV tworzywa.

Źródło: informacja prasowa Huawei

ASUS podczas MWC 2014 – Padfone, Fonepad, Zenfone oraz ZenUI

Wcześniejszy wpis

Apple rekrutuje hakerów

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android