To już oficjalne: Nokia X z Androidem!

Pierwsza Nokia z Androidem. Plotki, domysły i spekulacje się potwierdziły. Cena nie jest wysoka, ale specyfikacja pozostawia wiele do życzenia.

Czym jest Nokia X?

Oficjalna cena Nokii X to 89 Euro (w USA 122 $). Dostępna będzie w kolorze zielonym, czarnym, białym, cyjanowym oraz czerwonym. 4 calowy ekran IPS o rozdzielczości 800×400 nie jest może najlepszy, ale pamiętajmy, że to nie jest hi-endowy sprzęt. Telefon napędza dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 1GHz oraz 512 mb RAM. Telefon obsługuje sieci 2G oraz 3G. Dostaniemy zaledwie 4 GB wbudowanej pamięci, ale będie można ją rozbudować do 32 GB przy pomocy karty SD. Sporym plusem jest obsługa dwóch kart sim (dual-sim). Wifi oraz GPS są już standardem i także w Nokii X ich nie zabrakło. Rozczarowuje tylko aparat (3 mpix) oraz bateria o pojemności 1500mAh.

Nokia z Androidem ale co to właściwie za Android?

4.1.2 bazujący na AOSP. Nokia nie ingerowała zbytnio w sam system. Stworzyła za to swoją nakładkę – oczywiście w stylu kafelkowym. Tak jakby ktoś chciał oglądać kafelki na Androidzie :/ Trochę nie rozumiem takiego rozwiązania. Wsadzać Androida, ale nie pozwalać mu wyglądać jak Android. Skoro nie ma „normalnego” androidowego pulpitu Nokia i Microsoft poszły o krok dalej i preinstalują swoje (alternatywne do tych które widujemy zwykle w Androidzie) aplikacje takie jak Skype, Here Maps, One Drive, Mix Radio i Outlook.

Źródło: android community.com

More Stories
Lumia 900- Prawdziwy potomek 3310