Sony Xperia razy trzy! Z2, Z2 Tablet oraz M2

Sony postanowiło rozpocząć pierwszy dzień targów MWC mocnym uderzeniem. Na swojej porannej konferencji Japończycy przedstawili trzy nowe urządzenia z serii Xperia. Dwie nowe, flagowe Zetki i coś ze średniej półki – M2.

Każde z nich jest bardziej ewolucją poprzedniej generacji niż czymś rewolucyjnym. Zmiany są jednak zauważalne. Z2 i Z2 Tablet posiadają procesor Snapdragon 801  z czterema rdzeniami taktowanymi z częstotliwością 2,3GHz oraz 3GB pamięci RAM. Ekrany obu modeli zostały wzbogacone o technologię Live Color LED. Oczywiście zachowano wodoodporność obu konstrukcji. Smartfon nadal korzysta z kamery o rozdzielczości 20,7 megapikseli – od tej pory możemy uzyskać przy jej pomocy filmy o rozdzielczości 4K bądź też zawierające aż 120 klatek na sekundę nagrania. Pojemność baterii została powiększona do 3200 mAh.

[embedvideo id=”tGyVUZ97IBU” website=”youtube”]

Tablet doczekał się solidnego odchudzenia – zgubił 69 gramów z dotychczasowych 495 i teraz jego masa wynosi 426g (439 dla wersji LTE). W jego przypadku nowością jest również zastosowanie cyfrowego tłumienia szumu, które w połączeniu  z grającymi akcesoriami Sony ma zapewniać wyciszenie nawet 98% otaczającego nas hałasu.

[embedvideo id=”gLBuj69mOPg” website=”youtube”]

Xperia M2 opiera się na CPU Snapdragon 400 (4×1,2GHz), 1GB RAM oraz module łączności LTE. Ekran ma teraz przekątną 4,8″ i rozdzielczość qHD 540 x 960 pikseli, a aparat to konstrukcja Exmor rejestrująca obrazy o rozdzielczości 8Mp.

[embedvideo id=”Hgm7sPbXeVk” website=”youtube”]

Cała trójka pracuje pod kontrolą systemu Android 4.3 Jelly Bean. Do sprzedaży trafi w kwietniu.

Źrodło: androidcentral

More Stories
HTC One Max złapany na zdjęciach