Mobile World Congress 2014 – na co czekamy?

Targi Mobile World Congress razem z CES oraz CeBIT należą do największych wystaw technologicznych na świecie. W przeciwieństwie do dwóch pozostałych, to właśnie one skupiają się tylko i wyłącznie na rozwiązaniach mobilnych i telekomunikacyjnych. Zeszłoroczna edycja zgromadziła około 1700 wystawców, odbyło się ponad 40 konferencji a przez przestrzeń wystawową przewinęli się zwiedzający w liczbie przeszło 72 tysięcy.

MWC 2013 nie okazało się wybitnie interesującą propozycją dla przeciętnych klepaczy smsów. Samsung ze swoją prezentacją S4 poczekał do marca, a HTC odsłoniło nowego One na niezależnych konferencjach w Nowym Jorku i Londynie. Najciekawszymi premierami targów w Barcelonie były chyba nowe urządzenia z Firefox OS i Tizenem (które jednak do tej pory nie zadomowił się w naszych kieszeniach).  Sony pokazało jedynie Xperia Tablet Z bazujący na nowej, flagowej Xperii Z. Sporo zyskała Nokia prezentując dwa modele serii Lumia. Aktualnie 30% wszystkich słuchawek z Windows Phone na świecie to właśnie Lumia 520 (wg adduplex). Na wystawie prawie całkowicie zabrakło Google.

Tym razem MWC może odzyskać nieco swojego dawnego blasku, prestiżu i zainteresowania. Doniesienia z Barcelony napływać do nas będą w dniach 24-27 lutego. Co prawda liczba wystawców nie ulega zmianie (i tak jest przecież imponująca), a o Windows Phone możemy nie usłyszeć ani słowa, ale ofensywa urządzeń z Androidem nie pozwoli nam się nudzić. Targi oficjalnie rozpoczynają się dopiero jutro i trwają do czwartku włącznie, ale już dziś swoje nowości przedstawia m.in. LG. Poznaliśmy zapowiadanego G2 Mini i znanego już G2 Pro.

001LG_G2_Mini_MWC2014_35835151__620x443

Samsung swoją konferencję Unpacked 5 zapowiedział na godzinę 20 w poniedziałek. Sony powita nas z samego rana – Japończycy wystąpią tego samego dnia już o 8:30. Spodziewamy się nowego Galaxy S5, być może nowego smartwatcha Galaxy Gear, Xperii Z2 (Sirius) w duecie z Tabletem Z2. Nokia prawdopodobnie narobi zamieszania przedstawiając swój pierwszy model wykorzystujący Androida. Nie jesteśmy pewni co szykuje dla nas HTC. Pogłoski mówią o inteligentnych zegarkach – jednak co z następcą HTC One? Może go zabraknąć na katalońskiej ziemi. Podobnie sytuacja ma się z Google. Możliwe, że ujrzymy odświeżonego Nexusa 10, ale nie jest to nic pewnego. O jakichkolwiek nowościach z Windows Phone – znacząca cisza.

[embedvideo id=”PoUzAbvbAB4″ website=”youtube”]

[embedvideo id=”y42eQJmGbxk” website=”youtube”]

 

Nokia-MWC Samsung-Unpacked_Invitation_SNS

Wtorek będzie stał pod znakiem krzemowych nowości. O swoich nowych czipach wspomnieć mogą Qualcomm, Intel oraz NVIDIA. Środa będzie czasem na spokojne zapoznanie się z wystawami wszystkich producentów przez zwiedzających i prasę.

Event wieńczący 4 dni targów poprowadzi Motorola. Tutaj nie zobaczymy raczej nowych urządzeń – prawdopodobnie usłyszymy więcej szczegółów na temat zmian wewnątrz przedsiębiorstwa po przejęciu go przez Lenovo.

More Stories
Xiaomi Redmi Note 5
Xiaomi Redmi Note 5 i Redmi 5 mogą dostać MIUI 11!