Google przedstawia Project Tango

Google postanowiło ujawnić dziś swój nowy projekt, nad którym pracuje już od jakiegoś czasu. Przedsięwzięcie skryte pod kryptonimem Tango to na bieżącym etapie zaawansowania prototyp smartfona, który dzięki całej gamie czujników rejestrujących położenie jest w stanie idealnie orientować się we wszystkich trzech wymiarach.

Dodatkowo sprzęt rejestruje całe otoczenie, w którym się znajduje i potrafi w czasie rzeczywistym stworzyć jego trójwymiarową mapę. Właściciel największej wyszukiwarki internetowej na świecie nie ujawnił jeszcze konkretnych, opracowanych zastosowań dla tego produktu. Krótki filmik promocyjny przedstawia jednak przykładowe pomysły na jego wykorzystanie – zupełnie nowe gry stosujące rozszerzoną rzeczywistość, asysta dla niewidomych osób lub, zupełnie przyziemna, pomoc przy urządzaniu własnego mieszkania.

Projekt ma dopiero rozwinąć swoje skrzydła z pomocą developerów z całego świata – jego źródło, podobnie jak w przypadku Androida, będzie otwarte. Na początek Google udostępni zainteresowanym osobom 200 dev-kitów umożliwiających tworzenie oprogramowania. Swoje pomysły na nowe aplikacje można zgłaszać na stronie internetowej. Wybrane zostaną oczywiście te najciekawsze.

[embedvideo id=”Qe10ExwzCqk” website=”youtube”]

Źródło: Google, xda-developers