Kontroluj swój pakiet danych z aplikacją NetLive

Nie wiem jak wy, ale ja tam zawsze lubię wiedzieć ile MB zostało pobrane\wysłane. Niezależnie czy mowa o PC czy o telefonie. Synchronizacja, poczta elektroniczna, portale społecznościowe, sklep Google Play – wszystko pożera nasze cenne megabajty.

Pojawiła się ciekawa aplikacja na Androida. NetLive pozwoli wam na bieżąco śledzić pobierane i wysyłane dane korzystając z wifi i sieci komórkowej. Zliczanie transferu przez wifi mało komu się pewnie przyda, ale jeżeli chodzi o sieć komórkową to już inna sprawa. Pakiet z sieci komórkowej ma to do siebie, że „zawsze jest za mały”. Po zainstalowaniu aplikacji i przejściu prostej konfiguracji możemy śledzić przesył danych rozwijając pasek notyfikacji.

netlive-2

Do aplikacji dołączono też bardzo przejrzysty widet. Możemy zmienić kolor czcionki widgetu tak aby był widoczny na naszej tapecie. Mała rzecz a cieszy – nie ma nic gorszego niż np. czarny widet kiedy ma się akurat czarną tapetę.

netlive-1

Dodatkowym atutem aplikacji jest to, że widzimy która aplikacja pobrała\wysłała dane. Dzięki temu nie tylko mamy kontrolę nad pakietem danych ale wiemy na przyszłość ile danych konkretna aplikacja zjada. Dzięki temu po kilku dniach z NetLive wiemy np. „ile mb stracę sprawdzając skrzynkę mailową”. Aplikacja jest dostępna za darmo w Google Play. Posiadacze „piernika” też mogą ją zainstalować, bo w pełni wspiera Androida 2.3.

Źródło: xda-developers.com, Google Play