HTC odpowiada na pytania podczas swojego AMA

Wczoraj w nocy amerykański zespół HTC odpowiadał na pytania internautów podczas 1,5-godzinnego AMA na Reddicie. Pojawiały się odpowiedzi na temat harmonogramu aktualizacji urządzeń z Tajwanu do najnowszych wersji systemu Android i Windows Phone, powodów montowania baterii na stałe oraz przyszłości tabletów spod znaku HTC.

Najważniejszym przesłaniem całej dyskusji jest obietnica dwuletniego wsparcia dla wszystkich flagowych modeli, które od tej pory ukazywać się będą na terenie Stanów Zjednoczonych. Przez 24 miesiące od daty premiery wydawane mają być aktualizacje oprogramowania dla słuchawek z górnej półki. Niestety kwestia nieco gorszych urządzeń została zbyta bełkotliwym przekomarzaniem się na temat gorszych podzespołów, przez które nowsze wersje Androida mogłyby mieć problemy z płynnym działaniem.

W najbliższym czasie nie możemy spodziewać się nowych produktów z systemem Windows Phone na pokładzie. Co prawda współpraca z Microsoftem nie została przekreślona, jednak jakiekolwiek plany w tym kierunku zostały określone jako „nic konkretnego”. Wspomniano jedynie o pracach nad aktualizacją WP do wersji 8.1 dla HTC 8X.

Pojawiło się również pytanie o plotki nt rzekomego nowego tabletu Nexus, który miałby zostać wyprodukowany przez HTC. Tutaj z kolei kategorycznie odmówiono komentarza. Bardziej otwarcie wypowiadano się o konieczności zabudowywania baterii i pomijaniu slotu microSD w specyfikacji niektórych urządzeń marki. Działania takie są motywowane przez tajwańską firmę wypracowanymi kompromisami pomiędzy funkcjonalnością i designem. Podkreślono, że modele serii Desire mają prostszą budowę, więc możliwe było umieszczenie w nich czytnika kart pamięci.

Z treścią całego AMA możecie zapoznać się tutaj.

Źródło: reddit

More Stories
Samsung Gear Sport – recenzja