HTC rozpoczyna zapowiadaną ofensywę modelem Desire 8

Zgodnie z deklaracjami producenta z Tajwanu, o których pisał dla Was Marek w tym newsie, HTC już wkrótce zaprezentuje nowe urządzenie. Model zgodnie z dotychczasowym przeznaczeniem linii Desire przeznaczony jest dla średniego segmentu urządzeń.

Dziś rano serwis Engadget dotarł do grafiki prezentującej nowego smartfona dla mas. Design słuchawki odpowiada temu znanemu z modelu One oraz przecieków na temat jego następcy – M8. W tym przypadku jednak można zauważyć, że mamy do czynienia z obudową z tworzywa sztucznego a nie aluminium. Pozwoli to jednak na zaprezentowanie większej palety kolorów dostępnych w sprzedaży. Pojawić się mają wersje w kolorach: białym, czerwonym, żółtym, pomarańczowym oraz cyjanowym. Sprzęt ma posiadać 5,5 calowy ekran o nieznanej jeszcze rozdzielczości. Prawdopodobnie będzie to 1080p. Producent wyposażył Desire 8 w przednią oraz tylną kamerę o rozdzielczości odpowiednio 5 i 13 megapikseli. Nieznane są jeszcze szczegóły układu CPU napędzającego tajwańską nówkę oraz zamontowanej w nim ilości pamięci RAM. Deklarowane natomiast jest wsparcie dla pracy z dwiema kartami SIM.

Według domysłów opartych na zawartości ekranu prezentowanego urządzenia planowana premiera mogłaby nastąpić 18 marca w Pekinie, gdzie urządzenie na pewno ma szanse zdobyć sporą popularność. Jednak czy HTC odpuści możliwość zaprezentowania Desire 8 podczas targów MWC pod koniec bieżącego miesiąca? Już wkrótce się przekonamy.

htc-new-desire-leakŹródło: Engadget

More Stories
Wsparcie dla młodych programistów – z jakich korzyści mogą skorzystać uczniowie