Nowa mocarna Xperia jeszcze w lutym!

Dział Sony odpowiedzialny za urządzenia mobilne pomimo niedawnej prezentacji nowej Xperii Z1 Compact i specjalnego wariantu Z1 dla amerykańskiego T-Mobile nie pozwala nam o sobie zapomnieć.

Wszystkie znaki w branży i internecie wskazują na rychłą prezentację nowego flagowca w rodzinie Xperii – następcy dwóch udanych modeli serii Z. Sprawa nazwy nie jest jeszcze oczywista, lecz spodziewać się można, że nowy model po prostu zamieni numerek na wyższy w dotychczasowym oznaczeniu. Nazwa kodowa nowego projektu to Sirius. Inauguracja kolejnej generacji urządzenia powinna odbyć się na targach Mobile World Congress w Barcelonie. Tam też prawdopodobnie ujrzymy konkurencyjnego Samsunga Galaxy S5, tak więc czeka nas fascynujący pojedynek nowych słuchawek segmentu premium.

Z dotychczasowych informacji można poskładać przewidywaną specyfikację nowej Xperii:

  • procesor Snapdragon 800 (znany z Z1 oraz Z Ultra)
  • 3GB pamięci RAM
  • ten sam co w Z1 aparat 20,7 Mpix
  • wyświetlacz 5,2″ o rozdzielczości 2560×1440 pikseli
  • bateria 3700 mAh
  • system Android 4.4 KitKat

To co ma odróżniać najbardziej nowy model od poprzednika jest większy wyświetlacz o wyższej rozdzielczości, rozwinięcie funkcji wbudowanej kamery oraz nowa wersja systemu Android. Teraz udostępniona nam zostanie możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K, tak silnie promowanej przez Sony podczas CES wraz z całą gamą produktów. Znaczącym ulepszeniem w stosunku do obecnego flagowca będzie również zwiększenie pojemności baterii o aż 650 mAh. Może warto byłoby zaczekać jeszcze trochę i wymienić Snapdragona Osiemsetkę na coś mocniejszego, zamiast od samego początku pozostawać w tyle za ugruntowaną, koreańską konkurencją?

Źródło: Mobile World Congress, pocket-lint.com