SurplexApp – aplikacja do licytacji maszyn przemysłowych

0

Aplikacje mobilne z roku na rok stają się coraz bardziej popularne w biznesie, również w sektorze produkcyjnym i obróbczym. Wspierają firmy w prowadzeniu działalności, a klientom ułatwiają korzystanie z oferowanych usług oraz zakup produktów. Przykładem innowacji w tym zakresie jest aplikacja mobilna firmy Surplex, umożliwiająca zakup używanych maszyn przemysłowych

SurplexApp: mobilne licytacje maszyn przemysłowych

Surplex to firma, która specjalizuje się w sprzedaży używanych maszyn przemysłowych na stworzonym przez siebie internetowym portalu aukcyjnym. Po czternastu latach funkcjonowania w Internecie, zdecydowała się stworzyć aplikację mobilną o funkcjonalności zbliżonej do samego portalu. Aplikację można pobrać na telefony z systemami Android oraz iOS. Klienci Surplex posiadający na portalu zarejestrowane konto użytkownika mogą zalogować się na nie również korzystając z aplikacji. Po zalogowaniu się użytkownicy mają szybki dostęp do aukcji, w których brali udział na portalu. System pozwala kontynuować licytowanie, podbijanie stawek oraz wygrywanie aukcji z dowolnego miejsca, za pośrednictwem telefonu z dostępem do sieci. Aplikacja pozwala użytkownikom także na przeglądanie listy aukcji dostępnych na portalu. Na liście aukcji pojawiają się podstawowe informacje, takie jak nazwa maszyny, data i dokładna godzina zakończenia licytacji, aktualna cena oraz liczba złożonych ofert kupna. Poza przeglądaniem listy przedmiotów dostępna jest także wyszukiwarka, w której użytkownik może wpisać nazwę interesującego go urządzenia i szybko odnaleźć oferty sprzedaży konkretnej maszyny.

Licytacja używanych maszyn przemysłowych dzięki aplikacji mobilnej

Użytkownik zainteresowany wybraną aukcją może kliknąć daną pozycję na liście ofert i zapoznać się ze szczegółowymi danymi na temat maszyny. Na karcie produktu pojawia się galeria zdjęć przedmiotu, która umożliwia zapoznanie się z faktycznym stanem wizualnym i technicznym. Tuż pod galerią znajdują się informacje na temat aktualnej ceny, najwyższej ceny zadeklarowanej przez zalogowanego użytkownika oraz minimalna wartość następnej możliwej do zalicytowania kwoty. Aplikacja umożliwia złożenie oferty, a także dodanie maszyny do listy obserwowanych przedmiotów. Lista obserwowanych aukcji jest dostępna w osobnej zakładce, co zapewnia szybki dostęp do wybranych, interesujących użytkownika maszyn. Na karcie produktu dostępne są także szczegółowe dane techniczne maszyny, jej opis a także dane kontaktowe pracownika firmy odpowiedzialnego za daną aukcję.

Rozwijaj swój biznes dzięki aplikacjom mobilnym

Stworzenie aplikacji mobilnej Surplex to innowacyjne działanie w sektorze przemysłowym, które wyznacza zupełnie nowy kierunek rozwoju przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych działających w tym obszarze. Aplikacja spotkała się z dużym zainteresowaniem osób śledzących rynek maszyn używanych. W ciągu 5 tygodni od jej pojawienia się została ona pobrana przez około 3 500 użytkowników. Przy jej użyciu zostały wygrane aukcje o łącznej wartości przekraczającej 500 tysięcy euro.