Kolejne przecieki o HTC M8, następcy modelu One [AKTUALIZACJA]

HTC One gości na naszym rynku już dosyć długo. Po premierze okazał się całkiem sporym sukcesem i zyskał wiele pozytywnych recenzji. Choć producent wierzył, że tym modelem wyjdzie z finansowego dołka, nie udało się, jednakże HTC wciąż istnieje i ma dla nas coś nowego.

W ostatnich dniach mieliśmy do czynienia z przeciekami z aż trzech różnych źródeł. Pierwsze dwa dotyczą wyglądu HTC. Na górnym zdjęciu oraz tym pod spodem zobaczyć możemy zdjęcia przedstawiające front HTC M8. Możemy tu zobaczyć, że producent wrócił do dawnego układu trzech dolnych przycisków – wcześniej w miejscu środkowego umieszczono logo HTC, czego na obecnym zdjęciu w ogóle nie widać. Zmieniła się również kolorystyka, bo zamiast czarnego, mamy tu do czynienia z ciemno-szarym modelem.

HTC-One-Plus-M8-front-2-630x420

Nie jesteśmy jednak pewni, czy zdjęcie to jest prawdziwe. Może to być zwykła wersja HTC One, nieznacznie przerobiona w Photoshopie. Zmiany w interfejsie nie są znaczące i dotyczą praktycznie tylko zegara – widget wygląda nieco inaczej, a ten na pasku powiadomień jest na środku, a nie z prawej.

Drugi z przecieków jest od @htcfamily_ru i możemy dzięki niemu poznać schemat przodu oraz zdjęcie tyłu urządzenia. Front zgadza się ze zdjęciami powyżej z wyjątkiem wspomnianego zegara. Na pewno w kolejnych plotkach przekonamy się która wersja jest prawdziwa, tymczasem skupmy się na plecach następcy One.

htcm8frontleakaam

Poniższe zdjęcie wydaje się całkiem wiarygodne, a dowiemy się z niego całkiem sporo. Wśród głównych zmian w stosunku do modelu One wymienić możemy dwie diody LED zamiast jednej, oraz dwa sensory, z których jeden, umieszczony w tym samym miejscu co u poprzednika, zapewne służyć będzie jako aparat.

htcm8rearleakaam

Nie wiadomo za co odpowiedzialny będzie mniejszy moduł na górze. Spośród innych zmian dostrzeżemy brak logo Beats Audio, z którym tajwański producent już dawno zakończył współpracę. Nie wiadomo jak zmieni się jakość dźwięku wydobywającego sie z przednich głośników i czy zachowają swoją nazwę BoomSound.

Ostatni z przecieków dotyczy przedniego aparatu zastosowanego s smartfonie. Choć mało kto używa go do wideorozmów, młodzież lubuje się w robieniu samym sobie zdjęć. Jeżeli plotka od @Llabtoofer okaże się prawdą, tak zwane „samojebki” będą cieszyć wyższą jakością, bo w M8 producent chce zastosować aparat o rozdzielczości 5 MPx, zamiast dawnego 2.1 MPx.

Nieznana jest dokładna data premiery nowego flagowca od HTC, krążą pogłoski, że oficjalnie zobaczymy model M8 już za miesiąc.

Aktualizacja:

Wiemy już, że pierwsze dwa zdjęcia są nieprawdziwe. Na pierwszym ze zdjęć zapomniano dodać przyciski fizyczne, HTC stwierdziło na Tweeterze, że ktoś się bawi Photoshopem, a do sieci wyciekł screen przedstawiający kolejną wersję BlinkFeed, która wygląda wiarygodnie (w stylu Androida 4.4, przeźroczysty pasek stanu i przyciski ekranowe), a źródłem jest Evleaks, które rzadko kiedy się myli.

screensense

Moim skromnym zdaniem nakładka bardzo ładnie się komponuje, szczególnie podoba mi się elegancja przycisków ekranowych, ładniejszych niż w czystym Androidzie. Zielony kolor na górze wydaje mi się jednak trochę mdły.

Źródło: androidandme.com