0

Każdemu posiadaczowi smartfona chociaż raz przeszedł przez głowę pomysł zakupu smartwatcha. Funkcjonalność i wygląd kuszą ale cena już niestety nie. Rynek inteligentnych zegarków nie jest duży ale zaczyna być jasne które produkty którego producenta się przyjmą a które nie. Smartwatche nie są tak inteligentne jak byśmy chcieli a mimo to znajdują swoich odbiorców. Wiele recenzji kończy się stwierdzeniem „fajny gadżet ale to tylko gadżet”. Zgadzam się z tą opinią ale nadal wierzę, że w końcu pojawi się smartwatch z prawdziwego zdarzenia. Trzy najbardziej popularne smartwatche nawet jeżeli nie zasługują na miano dobrego sprzętu – zasługują na przynajmniej krótkie przedstawienie na łamach MobileWord24.

Zanim przeczytacie o samych zegarkach – pamiętajcie, że żaden z nich nie nadaje się do użytku jeżeli nie zostanie połączony ze smart fonem. Dlatego przed zakupem trzeba się upewnić, że mamy odpowiedniego smartfona, którego będzie można sparować z zegarkiem!

Peeble

peeble-3colours

Kompatybilny zarówno z Androidem jak i z iOS-em. Zbudowany z plastiku. Jako jedyny posiada czarno-biały ekran E-Ink o przekątnej 1,26 cala, rozdzielczość 168×144 (176 ppi). Waży 47 gram a jego wymiary to: 51 mm wysokości, 33 mm szerokości oraz 10,2 mm grubości. Dostępny jest aż w pięciu kolorach. Zegarek obsługujemy za pomocą przycisków umieszczonych dokładnie tak samo jak w tradycyjnych zegarkach – ekran nie jest dotykowy. Niezaprzeczalnym plusem zegarka jest czas pracy – jedno ładowanie wystarcza na 7 dni pracy. Dodatkowym atutem jest wykorzystanie modułu Bluetooth LE (low energy) zjadającego mniej energii niż zwykły Bluetooth. Zegarek jest wodoszczelny (50m) oraz posiada wymienny pasek. Cena 150 dolarów.

Galaxy Gear

galaxy-gear

Współpracuje jedynie z urządzeniami Samsunga – Galaxy S 3, Galaxy Mega, Galaxy S 4, Note 2 oraz Note 3 (lista kompatybilnych urządzeń jest stale poszerzana). Jest zbudowany ze stali. Posiada kolorowy, dotykowy ekran AMOLED 1,63 cala o rozdzielczości 320×320 (278 ppi). Wymiary 57 mm wysokości, 37 mm szerokości, 11 mm grubości. Waży 74g. Galaxy Gear jest jedynym zegarkiem (z pośród 3 opisywanych), który możemy obsługiwać za pomocą głosu dzięki funkcji S-Voice. Posiada wbudowany aparat 1,9 mpix. Do dyspozycji mamy 6 wariantów kolorystycznych urządzenia. Także tutaj znajdziemy Bluetooth LE (low energy) ale mimo to bateria wystarcza na lekko ponad dobę. Tym najbardziej odróżnia go od konkurencji jest wbudowany głośnik oraz mikrofon pozwalające na wykonywanie\odbieranie połączeń głosowych bez wyciągania smartfona z kieszeni. Niestety za tak dużą (jak na zegarki) funkcjonalność oraz podzespoły przyjdzie wam zapłacić 300 dolarów.

Sony SmartWatch 2

sony-smartwatch2

Kompatybilny tylko z Androidem (w wersji 4.0 i wyższej). Wykonany z aluminium. Dostępny jedynie w kolorze czarnym. Prawie kwadratowy (42×41 mm) o grubości zaledwie 9 mm. Waga 123g. Zdobi go dotykowy, kolorowy ekran LCD z powłoką zapobiegającą odbijaniu się światła, o wielkości 1,6 cala (rozdzielczość 220×176, 176 ppi). Ciekawostką jest wbudowany moduł NFC. Poza tym nie posiada szczególnych zalet. Jest wodoszczelny ale tylko do 1m, bateria nie jest rewelacyjna – max 4 dni pracy, nie posiada Bluetooth LE i musimy się zadowolić jego bardziej bateriożerną wersją. Cena na poziomie 200 dolarów bardzo dobrze odzwierciedla jego funkcjonalność i parametry. Taki „średniak” jeżeli spojrzymy na cenę i możliwości pozostałych modeli.

Czy smartwatch jest wam potrzebny? Nie jest –„smartwatch” to tylko chwytliwa nazwa a nie naprawdę inteligentny zegarek – na taki poczekamy jeszcze kilka lat …

Źródło: strony internetowe producentów

Nokia Lumia 925

Wcześniejszy wpis

Trio sim w najnowszym LG

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Artykuły