Sony Xperia Z1 Compact w Polsce – na to czekałem!

I w końcu się doczekałem! Czekałem na ten dzień już jakiś czas, ale nadszedł! Już od dziś do przedsprzedaży trafił ten miniaturowy flagowy model firmy Sony z serii Xperia. W sklepie RTV Euro AGD można go nabyć za 1 999 zł. Czy to drogo, czy tanio? Jak na tak małe urządzenie to bardzo dużo, ale jest jedynym smartfonem, który nie ma obecnie konkurencji na rynku biorąc pod uwagę parametry, czyli zdetronizował modele innych producentów, więc jego cena jest adekwatna do możliwości. Samo urządzenie będzie rozsyłane już w lutym.

Przypomnę z czym mamy do czynienia. Jest to smartfon, bezpośredni potomek swojego starszego i większego brata Sony Xperii Z1. W zasadzie jedyne co się zmieniło względem poprzedniego modelu to gabaryty oraz pojemność baterii. A więc sercem urządzenia jest 4-rdzeniowy Qualcomm Snapdragon 800 z zegarem 2,2 GHz, 2 GB pamięci operacyjnej, 16 GB pamięci wewnętrznej, którą możemy bez przeszkód rozbudować za pomocą kart mikroSD oraz baterią 2 300 mAh. Ekran ma rozdzielczość 1280×720, a przekątną 4,3″, z TRILUMINOS oraz X-Reality, czyli autorskimi rozwiązaniami Japończyków prosto z ich TV. Uwiecznić najważniejsze chwile naszego życia pomoże uwiecznić aparat 20,7 MPx z technologią Sony Exmor RS oraz procesorem BIONZ. Całość działa w oparciu o najnowszy Jelly Bean (Android 4.3).

Sprzęt pojawił się w kolorach: czarnym, białym, różowym oraz żółtym. Ja tylko czekam, aż wystarczy mi na niego środków ;). Rezerwuję sobie kolor CZARNY!

Źródło: komorkomania.pl

More Stories
Czarne chmury nad Galaxy S5