Przegląd launcherów

Siemka, Jeśli chodzi o wygląd Androida ,dość szybko mi się nudzi dlatego często zmieniam rom bądź launchera. Dziś chce wam przybliżyć kilka lepszych propozycji .

 NOVA

Bardzo dobra, szybka i lekka nakładka. Ma wiele  możliwości personalizacji. Można  ustawić wygląd pod swoje widzimisię. Launcher pozwala przede wszystkim na zarządzanie pulpitami, dockiem i listą aplikacji – ustalanie ich ilości, marginesów, siatki aplikacji. Nie zabrakło w nim również możliwości tworzenia nowych zakładek, oraz folderów na liście aplikacji, a także ukrywania wybranych aplikacji z listy. Możesz również personalizować działanie za pomocą opcji włączania/wyłączania efektów, zmiany ich rodzajów, szybkości animacji. Dzięki dodatkowemu modułowi Tesla Unread, launcher Nova pozwala na wyświetlanie ilości powiadomień bezpośrednio przy ikonkach aplikacji np. liczbę nieprzeczytanych wiadomości na poczcie GMail. Dla osób często dokonujących zmian, będzie również możliwość wykonywania i przywracania kopii zapasowej programu uruchamiającego i zawartości pulpitów. Część z opcji (np. gesty) zarezerwowana jest dla rozszerzonej wersji płatnej.Android-4.4-KitKat-launcher

MIHOME

 

Aby spróbować  MIUI wypada zainteresować się launcherem MiHome, który przynosi podstawową funkcjonalność MIUI dla każdego telefonuJedyny warunek to Android 4.0 lub nowszy. Po instalacji system wygląda jak brat bliźniak oryginalnego MIUI.. Wszystkie ikony są na pulpicie – nie ma osobnego menu z aplikacjami. Do tego dochodzą tysiące dodatkowych skórek i ikon, wiele ekranów, nowe widżety oraz blokada ekranu MiLocker. Nie jesteśmy w stanie odróżnić launchera od oryginalnego Miui. Launcher MiHome można pobrać ze strony Google Play. Więcej informacji na temat samej dystrybucji MIUI znajdziecie pod adresem miuiandroid.com oraz miuipolska.pl.

Świetna wiadomość dla smartfonów z KitKat najnowsza odsłona pobrana przeze mnie wczoraj działa na 4.4.2. Cieszy mnie  to niesamowicie gdyż zawsze miałem słabość do MIUI. A ,że owy system jest teraz bardzo badziewny mamy launchera. Zawsze miałem słabość do kwadratowych ikon przypominających iPhona. ibcciSp8hglER1

BUZZ

Początkowo po zainstalowaniu aplikacji i wczytaniu domyślnych ustawień, Buzz wydał mi się bardzo ascetyczny. Było dużo białego koloru z dopełnienie czerwonych widżetów i sprytnych folderów, ale już mi się spodobał. Okazało się jednak, że to dopiero pierwsza z wielu szat tego launchera. We wbudowanej galerii mamy możliwość wybierania nowych kompozycji i pobierania ich prosto na nasze urządzenie. Do tej pory sprawdziłem Buzz zarówno na Samsungu z TouchWizem, jak i na Nexusie z czystym Androidem.

Motywy graficzne launchera Buzz są przepiękne. Oczywiście nie każdy z dostępnych w galerii szablonów wpadł mi w oko, jednak tych wartych uwagi jest cała masa. Buzz może wyglądać tak jak nam się wymarzy i otwiera przed nami zupełnie nieograniczone możliwości personalizacyjne.

Galeria motywów jest podzielona na kilka kategorii, dzięki czemu możemy łatwo przebierać pomiędzy najlepszymi szablonami, tymi polecanymi oraz najnowszymi projektami, które tam wylądowały.

Po pobraniu motywu możemy przejść do jego ustawienia na ekranach głównych. Po zatwierdzeniu konfiguracji wszystko zostanie (pół)automatycznie wczytane. Jeżeli motyw wykorzystuje jakieś widżety, które są dostępne w Google Play to w ich miejscu wczyta się podgląd będący jednocześnie linkiem do sklepu z aplikacjami. Po pobraniu odpowiednich widżetów aplikacja pomoże nam w ich ustawieniu lub zrobi to sama.

d4c210090e9fc807gen

SMART

Główny ekran składa się z koła aplikacji, które definiujemy na początku instalacji. Ma własnych parę ikon tj. telefon, sms, mail, web etc. Swobodnie możemy dodawać swoje aplikacje. Za wiele możliwości on nie ma, ale jest bardzo prosty i szybki. To mnie urzekło.

Smart-Launcher

7

Launcher 7to najlepsza i najbardziej podobna oryginałowi podróbka Windows Phone. Podzielony jest na dwa pulpity :

Pierwszy- kafelki aplikacji które sobie wybierzemy.  Możemy zmieniać  kolory ,wielkość, ustawienie.

Drugi- Lista aplikacji oraz opcja szukaj, by szybciej znaleźć interesujący nas program.

homescreen unnamed