0

Dziś kolejna odsłona niezobowiązującej rozrywki dla osób od lat 7 do 77. Jak się zapewne już zorientowaliście, gry będą z rodzaju tych fajnych ale niewymagających bo też i takie są najlepsze na tablety i smartfony.

Na pierwszy ogień pójdzie bardzo ciekawa pozycja:

The Silent Age od House of Fire. Dostępna za darmo na Android i iOS

Gra jest z rodzaju point & click przemieszanego z łamigłowką. Nasz bohater jest niezbyt rozgarniętym i nieco skopanym przez życie woźnym, który musi uratować świat. Tak mniej więcej można w skrócie przedstawić fabułę. Niestety nie wiemy na początku przed kim ma ten świat uratować ani jak i wszystko odkrywamy powoli w czasie rozgrywki.

Grę warto pobrać z kilku powodów. Po pierwsze ma swietny klimat, bardzo dopracowaną stronę graficzną i dźwiękową a osoby znające angielski docenią też spore pokłady czarnego humoru jaki się w niej pojawia. Przyznam, że spędziłem przy niej bardzo przyjemnie czas i rekomenduję każdemu, kto nie chce się wikłać w długotrwałe rozgrywki a umie docenić dopracowane audiowizualnie pozycje. Drugim powodem jest sympatyczna historia i bardzo przemyślane prowadzenie gracza w klimat. W moim odczuciu nie ma zbyt wielu propozycji w tym typie bo większość gier jest nastawiona na uwiązanie gracza do regularnego zaglądania do gry (wszystkie “będzie domek za pół godziny”) i dojenia z niego kasy za każdy duperel. W tym przypadku mamy czystą, niezobowiązującą rozrywkę, do której nikt nas nie zmusza i możemy ją przerwać oraz wrócić w dowolnej chwili.

A po trzecie, nie jest zbyt długa i dzięki temu nie zdążymy się nią znudzić.

Special Enquiry Detail od G5 Entertainment. Darmowa zarówno na iOS jak i Android

Jeśli macie sentyment do znajdywania ukrytych przedmiotów na obrazkach oraz zacięcie detektywistyczne a przy tym chcecie sobie przypomnieć lub utrwalić trochę słów z angielskiego – ta gra jest wprost stworzona dla was.

Wcielamy się w niej w dwójkę detektywów badających sprawę morderstwa. Akcja zaczyna się więc w pokoju ofiary i przemierza różne lokacje. Musimy odpytywać podejrzanych, znajdywać wskazówki i oczyszczać plansze z wybranych przedmiotów. Czasem trzeba wracać do poprzednich lokacji albo osób. Czasem skorzystać z komputera. Wszystko jest utrzymane w detektywistycznym klimacie, rysunki są dopracowane a zabawa prosta jak budowa dzidy.

Jest w tym wszystkim prostota i trochę niezobowiązujących żarcików oraz przyjemne story w tle. Takie gry są wprost stworzone do relaksu, wyciszenia i zajęcia głowy ćwiczeniem spostrzegawczości. Warto się czasem pobawić.

Clumsy Ninja od Natural Motion. Darmowa na iOS. Póki co nie wyszła na Android ale jest w planach.

Przyznam, że instalowałem bez przekonania. Przypominała mi bowiem te wszystkie gadające misie i inne zwierzątka, które trzeba głaskać, sprać albo powtarzają nasze słowa zmienionym głosem i właściwie zabawa nie ma większego celu ani sensu. Jednak nie tym razem!

Zostajemy bowiem trenerem młodego ninja, który jest po prostu beznadziejny jeśli chodzi o tą robotę. Wywraca się, potyka, nie umie ustać na jednej nodze, balony porywają go w powietrze i ogólnie takiej beznadziei próżno szukać ale po raz pierwszy ta beznadzieja jest tak rewelacyjną zabawą. Jakim cudem? Myślę, że chodzi tu o niezwykle dopracowane odwzorowanie ruchu ciała. Nie czujemy w nim sztuczności i błyskawicznie zaczynamy rozpatrywać twór na ekranie jako niezbyt sprytnego ale sympatycznego gościa, który zachowuje się niesamowicie naturalnie. W ciągu niespełna dwóch minut grania roześmiałem się dwukrotnie, bynajmniej nie z głupoty gry ale przyjemnego rozbawienia naszym zamaskowanym niezdarą.

Aktualnie niestety nie pobierzemy tej gry na Android choć można znaleźć w sieci .apk do pobrania. Zalecam jednak odpuścić sobie ściąganie podejrzanych plików i odrobinę zaczekać bo z pewnością ta pozycja ukaże się w Google Play w najbliższej przyszłości.

Na ten tydzień to tyle ale nie martwcie się – poszukiwania wciąż trwają.

 

Wyciekły zrzuty ekranu Nokia Normandy – podejście do Androida

Wcześniejszy wpis

SlimBean – prezentacja romu

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Cykle