0

Zawsze kiedy myślę, że nic już mnie nie zaskoczy i że dzięki aplikacjom mobilnym jesteśmy maksymalnie leniwi pojawia się kolejna. Droid Remote Lite – bo o nim mowa służy do zdalnego wyłączenia,restartu lub hibernacji naszego komputera PC znajdującego się w tej samej sieci wifi z którą połączyliśmy się za pomocą telefonu.
Aby zacząć korzystać z dobrodziejstw aplikacji musimy zainstalować aplikację pobierając ją z Google Play oraz zainstalować konsolę\aplikację na PC. Konfiguracja całości jest bardzo prosta. Najpierw uruchamiamy konsolę na PC (w której zobaczymy przy okazji nasz adres IP) i klikamy “Remote Access”.

remote-droid-pc

Adres ten przepisujemy do aplikacji w telefonie.

remote-droid-android

Ot cała filozofia – od tego momentu posługujemy się już dużymi czytelnymi klawiszami na ekranie smartfona\tabletu z Androidem. Dodatkową funkcją jest timer dzięki któremu ustawimy określony czas w którym program automatycznie wykona za nas restart, hibernację lub wyłączenie komputera. Aplikacja kierowana jest do osób lubiących rozsiąść się wygodnie na fotelu lub położyć na łóżku oglądając np. film a dzięki wspomnianemu timerowi nie musimy się martwić, że w przypadku zaśnięcia lub pilnego wyjścia z domu PC będzie cały czas uruchomiony.
Aplikacja działa jedynie w środowisku Windows. Posiadacze Mac-ów oraz maszyn z Linuxem muszą poczekać – autor zapowiedział stworzenie aplikacji także dla nich o ile oczywiście pojawi się zainteresowanie jego programem.

Link do aplikacji w sklepie Google Play
Link do konsoli\aplikacji na PC znajduje się w pierwszym poście autora programu na forum XDA

OmniRom-anty szpiegowski dialer

Wcześniejszy wpis

CyanogenMod Installer – Mac OS X dostępny w wersji beta

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android