0

Any.do – jedna z wielu aplikacji pomagających zapanować nad zadaniami które musimy wykonać każdego dnia. Mimo iż tego typu aplikacji jest cała masa, to właśnie ta zagościła na stałe w moim telefonie. Jest szalenie prosta w obsłudze, intuicyjna a dzięki temu bardzo szybko dodamy zadanie i ustawimy przypomnienie. Po instalacji aplikacji w telefonie (aplikacja dostępna dla iOS oraz Androida) zostajemy poproszeni o stworzenie konta i zalogowanie się. Od tej pory jesteśmy “zsynchronizowani” i możemy dowolnie operować naszymi zadaniami z poziomu kilku urządzeń a także z przeglądarki Chrome, ponieważ kilka tygodni temu zespół odpowiedzialny za Any.do udostępnił odpowiednie rozszerzenie. Możemy dodawać zadania, edytować, usuwać, ustawiać przypomnienie, oznaczać zadanie jako wykonane – jednymi słowy wszystko czego potrzebujemy. Jeżeli ktoś korzysta z “Google Tasks” na pewno się ucieszy, ponieważ w opcjach programu znajdzie opcję pozwalającą na ich synchronizację. Wygląd aplikacji jest bardzo prosty, wręcz minimalistyczny i wiecie co? To jest piękne. Mamy dwa tematy kolorystyczne do wyboru: czarny i biały, bez zbędnych kolorowych przycisków i bannerów z reklamami.

Screenshot_2014-01-03-08-43-59

Aplikacja oferuje nam widżety na pulpit z niewykonanymi jeszcze zadaniami oraz przyciskiem szybkiego dodania nowego zadania. Nowe zadanie można także dodać rozwijając pasek notyfikacji i klikając znak “+”. Mimo iż aplikacja jest bardzo prosta zawiera kilka funkcji o których należy wspomnieć. Kiedy dodajemy nowe zadanie mamy możliwość dodania do niego osoby z naszych kontaktów. Działa to bardzo sprytnie, bo kiedy klikniemy “+” i zaczniemy wpisywać nazwę kontaktu, pojawi cztery szablony z których możemy skorzystać “napisz do” “zadzwoń do”, “email do”, “spotkaj się z” – mała rzecz a cieszy. Dzięki temu kilkoma kliknięciami ustawiamy np. “Zadzwonić do Jana Kowalskiego” zamiast wpisywać cały ciąg słów.

Screenshot_2014-01-03-08-44-41

Kiedy już ustawimy jakieś przypomnienie i pojawi się o określonej godzinie zostajemy powiadomieni o tym wybranym dźwiękiem, wibracją, diodą powiadomień oraz bardzo ładnym komunikatem na dole ekranu. Możemy zaznaczyć zadanie jako wykonane lub włączyć “drzemkę” (15 minut, 1 godzina, 3 godziny, jutro).

Screenshot_2014-01-03-09-10-18

Jedyne co mnie drażni w programie to działanie zadań cyklicznych. Możemy ustawić sobie przypomnienie “wyrzucić śmieci”, powtarzane codziennie o np. 18:00 i wszystko byłoby ok gdyby nie to, że kiedy pojawi się powiadomienie i wybierzemy drzemkę (np. 15 minut – bo w tej chwili nie mam czasu wyrzucić śmieci) zamiast zaznaczyć zadanie jako wykonane skutkuje to tym, że wszystkie kolejne wystąpienia tego wydarzenia (czyli jutro, pojutrze itd.) już nie wyświetlą się o 18:00 a o 18:15. Trochę to niezrozumiałe, bo to że nie miałem dziś czasu o 18:00 nie znaczy, że jutro nie będę go miał o równej 18:00. Napisałem w tej sprawie do autorów programu ale niestety nie otrzymałem odpowiedzi. Mimo tych niewielkich minusów program zasługuje na swoje 5 gwiazdek – bo taką właśnie ocenę wystawiło przeszło 50 000 użytkowników wersji na Androida a sama aplikacja została pobrana ponad 5 milionów razy.

#6 Czy wiesz…? Czyli geekowskie ciekawostki technologiczne – Google i jego serwery

Wcześniejszy wpis

Samsung Galaxy Note Pro. Mocarz.

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać