0

W tym tygodniu kolejna odsłona “przypadkowej rozrywki”. Zdarza się ona nawet najstarszym góralom i mi też czasem przyjdzie ochota popstrykać niezobowiązująco. Najczęściej wybieram i testuję pozycje darmowe a testy z reguły przeprowadzam na iPadzie Mini. Czasem chwycę też za Note 2.

Na wstępie muszę coś wyjaśnić – żadnej z testowanych gier nie przechodzę do końca. W moim przypadku jest to naprawdę “casual” pełną gębą i pytanie mnie o przejście jakiegoś zaawansowanego levelu nie ma z reguły żadnego sensu. Najpewniej w ogóle tam nie dotarłem. Gry u mnie z reguły nie zagrzewają miejsca (nie licząc prawdziwych wyjątków) i oceniam w nich głównie potencjał chwilowej rozrywki. Kwadrans, do pół godziny. Jeśli wracam po kilku dniach to muszą być naprawdę dobre. Skoro już to sobie wyjaśniliśmy, oto moje typy na ten tydzień.

Tiny Thief. Rovio Stars Ltd. Aktualnie darmowa na iOS. 13,84zł na Android.

Jest to gra z rodzaju platformowych łamigłówek z elementami zręcznościowymi. I nie byłoby w niej nic nadzwyczajnego bo tego typu gier jest sporo ale przyznam, że to jedna z nielicznych gier, przy których śmiałem sie jak głupi do sera. Dopracowane animacje, świetne udźwiękowienie, zabawna fabuła i ucieszni bohaterowie drugoplanowi oraz sporo gagów sytuacyjnych. Wszystko to rozwaliło mnie na łopatki i gra zagościła u mnie na dłużej. Jest po prostu miodna i polecam każdemu, kto zechce sobie poprawić humor.

 

Rozgrywka polega na dokonywaniu brawurowych kradzieży i przysłowiowego robienia wszystkich w “bambuko”. Taki Assasins Creed tylko bez pompatycznych bzdetów i z kreskówkową grafiką. Odnalezienie się w całej zabawie nie zajmuje długo i już po dwóch pierwszych planszach wiemy co mamy zrobić. Nie jest przesadnie trudno ani zbyt łatwo. Wszystko stopniowane zgodnie z postępami w grze i właściwie nie ma co tu więcej opisywać, po prostu trzeba zagrać.

Where Angels Cry HD. G5 Entertainment. Darmowa na iOS i Android.

 

Gra z rodzaju “znajdź ukryte przedmioty” połączona z łamigłówkami logicznymi. Wcielamy się w niej w rolę mnicha-detektywa, który ma rozwiązać tajemnicze zniknięcie jednego z zakonników oraz zagadkę płaczącego krwią posągu. Fabuła jest dość wciągająca i przyznam, że posiedziałem nad tą grą nieco dłużej niż planowałem. Graficznie przedstawia się bardzo przyzwoicie a jedna tajemnica wiedzie do drugiej i czasem trzeba chwilę pogłówkować co dalej. Na szczęście jest też system podpowiedzi, który nas wyciągnie za uszy z chwilowego stuporu.

 

Od strony technicznej mamy w grze do czynienia ze statycznymi obrazami o interaktywnych i ruchomych elementach. Zbieramy niezbędne przedmioty, czasem je ze sobą łączymy by wykonać zadanie a niektóre zagadki wymagają kilku elementów składowych. Wszystko to w dość mrocznym, chłodnym klimacie monastyru, nawiązującym nieco swym wydźwiękiem do filmu “Imię Róży”. Bardzo przyjemna zabawa.

Galactic Phantasy Prelude. Moonfish Software Solition. Darmowa na iOS i Android.

 

Mam sentyment do galaktycznych RPG i ta gra wpisuje się w taki właśnie rodzaj. Niektórzy gracze zarzucają jej wręcz kopiowanie z Eve Online ale przyznam, że nie mam porównania bo gry online są dla mnie spalone od dawna. Jedno mogę powiedzieć na pewno – bawię się przy niej całkiem nieźle i zupełnie mnie nie obchodzi czy i od kogo kopiuję. Ważne, że ma model gdy jednoosobowej, której żaden noob nie będzie mi uprzykrzał oraz bardzo ciekawie zbudowaną fabułę.

Od strony technicznej mamy piękną grafikę, dopracowany interfejs i wiele możliwości rozwoju naszej kosmicznej działalności. Początkowo wszystko wydaje się nieco zagmatwane a interfejs mało oczywisty ale bardzo szybko opanujemy to co potrzeba i ruszymy na podbój wszechświata. Mała podpowiedź – warto w ustawieniach od razu przestawić odwrócone sterowanie lotem. Dzięki temu celowanie i nawigowanie pojazdem stanie sie o wiele przyjemniejsze. Swoją drogą nie wiem na ki diabeł oni to w grach odwracają ale skoro można dokonać zmian w opcjach to nie jest to jakiś wielki dramat. Fani gatunku powinni być zadowoleni.

 

Linki:

Tiny Thief – android , iOS

Where Angels Cry – android , iOS

Galactic Phantasy – android, iOS

 

The Walking Dead: The Complete First Season, Cogs i The Cave za darmo na Androida!

Wcześniejszy wpis

Podsumowanie roku 2013 oczami redaktorów MobileWorld24.pl

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Cykle