Aplikacje Tygodnia(22.12-28.12.13)

Witam w kolejnej części naszego cyklu Aplikacje Tygodnia. Z lekkim opóźnieniem z powodów… aktualizacji Windowsa do wersji 8.1, udało mi się wyszukać dla Was interesujące aplikacje i gry. Zapraszam :).

Aplikacje:

Pet First Aid – Red Cross

m27540138_763x260-pet-first-aid-app-p

Jak udzieli pierwszej pomocy drugiej osobie w nagłym przypadku, większość z nas powinna wiedzieć. Obecnie znaleźć możemy wiele kursów z RKO, czy to w internecie czy w formie klasycznych szkoleń, a jak sprawa wygląda jeżeli przyjdzie nam udzielić pierwszej pomocy naszemu psu lub kotu? Tutaj może być już trudniej, dlatego  pomocną dłoń wystawił Czerwony Krzyż udostępniając aplikację Pet First Aid. Dowiemy się z niej między innymi jak zmierzyć ciśnienie swojemu podopiecznemu czy jakie substancje mogą być dla niego trujące. Jedyny minus to brak języka polskiego w aplikacji.

App Store – $0,99, Google Play – 2,99 zł

GameTrailers

Android_App_Thumb

Jeżeli jesteście zapalonymi graczami i musicie być cały czas na bieżąco z najnowszymi tytułami, ich premierami i klipami promocyjnymi to aplikacja Game Trailers jest stworzona dla Was. Jak sama nazwa wskazuje znajdziemy w niej najświeższe trailery z gier. Wszystko to oczywiście za darmo :). Jest to oficjalna aplikacja serwisu gametrailers.com

App Store – Za darmo, Google Play – Za darmo

Squirrel

Squirrel-150x150

Ostatnio bardzo popularne stają się serwisy i aplikacje, które maja za zadanie zapisać artykuły, które chcemy przeczytać kiedy indziej. Dwie najpopularniejsze z nich to Pocket oraz Instapaper, jednak żadna z nich nie jest na ten moment dostępna w sklepie Windows Phone Store. Dla osób korzystających z kafelkowego systemu z pomocą przychodzi aplikacja Squirell, dzięki której w przejrzysty sposób przeczytamy artykuły na które nie mamy w danym momencie czasu, kiedy indziej bez obawy, że o nich zapomnimy.

Windows Phone Store – 6,99 zł

Music Drop

music-drop-logo

Tydzień temu pisałem o aplikacji WiFi File Transfer przeznaczonej na system Android, która to pozwalała nam przesyłać pliki ze smartfonu lub tabletu prosto na nasz komputer stacjonarny lub odwrotnie bez konieczności łączenia urządzeń kablem. Dzisiaj przyszła kolej na podobny program, jednak tym razem dedykowany osobom korzystającym ze smartfonów z systemem Microsoftu. Music Drop pozwoli nam na przesyłanie plików muzycznych za pomocą sieci WiFi pomiędzy urządzeniem mobilnym, a tradycyjnym komputerem. Możemy także przesyłać zdjęcia.

Windows Phone Store – Za darmo

Fonta

screen1136x1136

Fonta to aplikacja, która pozwoli nam lekko urozmaicić nasze zdjęcia. Pozwala ona na tworzenie napisów, rożnego rodzaju czcionkami, które to możemy dowolnie personalizować. Wystarczy zrobić zdjęcie, a potem możemy je w stylowy sposób upiększyć. Na końcu pozostaje nam tylko podzielenie się grafiką ze znajomymi za pomocą Insagrama lub Snapchat’a.

App Store – $0,89

Gry:

No Brakes Valet

13129eb26188ab66536178c1fe246a3b81bc7277c639_600a

Pierwszy dzisiaj prezentowany tytuł należy do gier z ostatnio coraz bardziej popularnej kategorii indie, a za jego stworzenie odpowiada studio Capitan Games. Początkowo gra dostępna była jedynie na konsole Ouya, jednak niedawno trafiła do sklepu Google Play. W No Brakes Valet przyjdzie nam parkować samochody. Brzmi nudno, nie? Trzeba jednak zwrócic uwagę na fakt, że pojazdy, które przyjdzie nam ustawiać w wyznaczonych miejscach nie posiadają hamulców, nie możemy nimi także przyspieszać. Dlatego przy coraz większej ich liczbie na parkingu robi się spory bałagan, a pamiętać trzeba także o specjalnych miejscach dla Vip’ów.

Colossatron

cmwt

Colossatron to gra dzięki, której będziemy mogli się odstresować niszczyć kolejne części miasta, za pomocą nieco dziwnego robota-węża. Cóż, taki pomysł przyszedł do głowy programistom ze studia Halfbrick Studio, a nam pozostaje jedynie dobrze się bawić. Oczywiście możemy ulepszać i modyfikować naszego bohatera, aby jeszcze szybciej i lepiej niszczył partie miasta i odpierał ataki przerażonych ludzi.

App Store – $0,99Google Play – 2,99 zł

The Cave

652_172529611

Tytuł ten osobiście znam z Playstation 3, pobrałem go pewien czas temu, jednak nie miałem okazji jeszcze go uruchomić. Teraz gra dostępna jest również na system Android, a od pewneg oczasu również znaleźć ją można w App Store. Myślę, że gra jest naprawdę warta uwagi skoro studio Double Fine Productions postanowiło udostępnić ten tytuł mobilnym graczom. W grze w cielami się w jedną z siedmu postaci, którą to następnie musimy wydostać się z tajemniczego labiryntu. Wcześniej jednak będziemy musieli rozwiązać różnego rodzaju zagadki logiczne. The Cave spodoba się zapewne miłośnikom zarówno gier platformowych, logicznych, ale również i przygodowych.

App Store – $1,99, Google Play – 15,13 zł

Hopeless: The Dark Cave

hopeless_screenshot01

Czas na trochę luźniejszy tytuł jakim jest Hopeless: The Dark Cave. Tym razem jest to typowa zręcznościówka, w której będziemy musieli za pomocą tapnięć w ekran chronić naszych bohaterów, a są nimi świecące się kropelki. Całość ekranu podczas rozgrywki pokrywa ciemność, jedynie na środku znajdują się opisane wcześniej krople. Z czasem pojawia się ich coraz więcej, jednak musimy uważać, aby nie omylić ich z potworami, które to próbują je porwać i nadchodzą z różnych stron. Prosta gra, na krótka wolną chwilę w pracy.

Google Play – Za darmo

AaaaaAAaaaAAAaaAAAAaAAAAA!!!

aaaaah-awesome-ipad-1

Nazwa brzmi dosyć dziwnie i powiem szczerze, gdy napotkałem tę grę w Google Play byłem przekonany, że jest to jakiś żart lub po prostu wirus. Jednak potem natknąłem się na ten tytuł na jednym z portali traktujących o systemie Google. Jest to również gra zręcznościowa, tutaj jednak naszym zadaniem jest omijanie napotykanych przeszkód. Tytuł jak się domyślam ma oznaczać krzyk człowieka spadającego w nieskończoność, gdyż tak właśnie przyjdzie nam lecieć w grze AaaaaAAaaaAAAaaAAAAaAAAAA!!!

App Store – $3,99,  Google Play – 12,15 zł

More Stories
Huawei Y7 Pro 2019 oficjalnie zaprezentowany