1

Wpis powstał z pomysłu jednego z administratorów(sephiroot) naszego forum, gdzie gorąco zapraszam do udzielania się w dyskusjach.

Co pewien czas wśród inżynierów i miłośników nowych technologii, ktoś wpadnie na pomysł, który według ich samych może wydawać się czymś zupełnie normalnym. Nieraz pewna idea przyjdzie ot tak z nudów, a nieraz może być to projekt nad którym autor myślał już od małego. Nie zmienia to faktu, że część takich pomysłów może być naprawdę innowacyjna i interesująca, to jednak wiele z nich, a zwłaszcza tych powstałych z nudów może wywoływać reakcję jak po obejrzeniu co poniektórych filmików z serwisu Vine, czyli zapewne znane wszystkim – WTF? do cholery.

Dzisiaj wpadłem w internetach na… hełm dla psów, który tłumaczy ich myśli. Pierwsze co przyszło mi do głowy to – Fajnie w końcu dowiem się, czemu mój pies nie lubi wędzonego mięsa, a wszystko inne zje razem z opakowaniem, ale zaraz potem było jedno wielkie WTF?

Untitled-1-620x350

Projekt nosi nazwę No More Woof i został zainicjowany na serwisie crowdfoundingowym – Indigogo. Autor wykorzystał w swoim urządzeniu mały komputer Rasberry Pi oraz czujniki EEG, które badają bioelektryczną czynność mózgu. Wszystko to zakładamy psu na głowę i czekamy, aż sobie o czymś pomyśli. Gdyż takie właśnie połączenie, według projektanta No More Woof pozwoli nam na odczytanie tego co w danej chwili ma na myśli nasz czworonożny podopieczny.

Muszę przyznać, że całość wygląda całkiem nieźle. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, a mianowicie czy będę mógł już niedługo prowadzić dyskusje na temat najnowszych premier w świecie mobilnym z moim psem.

Jeżeli zechcielibyście wspomóc ten niecodzienny projekt to zapraszam Was na wspomniany portal crowdfoundingowy => www.indiegogo.com

Źródło: www.indiegogo.com Via: www.engadget.com

ARM co to takiego?

Wcześniejszy wpis

Bezstronna troska czy selektywna szpila?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Inne