Samsung szykuje 10-calowy tablet na targi CES 2014

Targi elektroniki użytkowej Consumer Elctronics Show(CES) odbywające się co roku w Las Vegas zbliżają się wielkimi krokami. W dniach 7-10 stycznia 2014 roku w Stanach Zjednoczonych najwięksi producenci elektroniki zaprezentują swoje najnowsze urządzenia i po raz kolejny wyznaczą trendy w swojej branży. Po woli więc w internecie pojawiają się plotki i doniesienia na tematy tych właśnie urządzeń jak telewizory, tablety czy smartfony. Obecnie dotarłem do informacji dotyczących nowego tabletu od koreańskiego producenta, którym jest Samsung.

10,5-calowe urządzenie ma wyróżniać się wyświetlaczem wykonanym w technologii Amoled, czyli tej którą Samsung często stosuje w swoich smartfonach, ale jeśli chodzi o tablety to pojawiła się tylko raz, w 7.7-calowym Galaxy Tab pierwszej generacji. Użycie tej technologii budzi podejrzenia, iż będzie to tablet z wyższej półki, choćby nowa wersja Galaxy Tab lub coś zupełnie nowego. Reszta specyfikacji nie jest znana, lecz osobiście sądzę, że we wnętrzu koreańskiego tabletu zobaczymy procesor Snapdragon 800/805 oraz co najmniej 2 GB pamięci RAM.

Przeglądając internet dalej możemy także natrafić na rzekomą cenę tabletu, która wynosić ma około 500 dolarów.

Ekrany Amoled są rozwinięciem technologii Oled. Zużywają od nich mniej energii oraz są bardziej żywotne. Technologia ta ma wielu zagorzałych zwolenników, którzy preferują barwy prezentowane w sposób bardziej ”cukierkowy”. Ci którzy jednak wolą bardziej naturalne odwzorowanie kolorów z pewnością nie ucieszą się, jeżeli opisywany tablet zostanie faktycznie zaprezentowany właśnie z ekranem Amoled.

Źródło: www.cnet.com

More Stories
Apple stworzy dla Windowsa 10 nowe aplikacje